Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņiete talantīgāko studentu vidū

STIPENDIĀTI MEDICĪNĀ. No kreisās — Viola Daniela Kiseļova, Arina Deņisova, Sindija Kezika un Kalvis Kaļva. Ginta Ivuškāna foto

Sākoties jaunajam studiju gadam, Borisa un Ināras Teterevu fonds par izcilām sekmēm godināja 20 talantīgus Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentus, piešķirot viņiem stipendiju. Starp viņiem arī pļaviņiete Arina Deņisova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad stipendiju konkursā piedalījās 129 studenti, no kuriem atbalstu saņēma izcilākie. Tas ir ieguldījums gan viņu personīgajā izaugsmē, gan arī Latvijas medicīnā kopumā. Viena stipendija katram studentam ir 2650 eiro akadēmiskajā gadā.

Arina studē medicīnu 5. kursā un atzīst, ka medicīna piesaistīja jau vidusskolā.

— Kad sāku padziļinātāk apgūt bioloģiju un ķīmiju, ieinteresēja viss, kas saistīts ar cilvēka organismu, procesiem, kas tajā notiek. Līdz ar to citu izvēli pat neapsvēru un aizgāju studēt medicīnu. Esmu apmierināta ar to, lai arī studijas nav vieglas, īpaši pirmajos kursos, kad pēc vidusskolas bija jāpāriet uz milzīgu mācīšanās apjomu. Pēdējos divos gados vairāk ir prakse, katru dienu dodamies uz slimnīcām, izzinot dažādās medicīnas nozares. Jo vairāk iesaistos tajā visā, satieku un komunicēju ar pacientiem, jo lielāka ir pārliecība, ka medicīna ir mana profesija un citu negribas, — saka Arina Deņisova.

Viņa atzīst, ka šobrīd viņu vairāk saista ķirurģija, papildus to apgūstot arī augstskolas zinātniskajā pulciņā. Paralēli mācībām jauniete nodarbojas ar zinātni, un šī stipendija viņai palīdzēs to veiksmīgāk turpināt, lai labāk sagatavotos rezidentūrai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.