Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņiete brauks uz Londonu

PELNĪTA UZVARA pēc liela darba — pļaviņiete Justīne Riekstiņa. Foto no personīgā albuma

Noslēgusies līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmas jaunietēm “Future Heroes” trešā sezona Latvijā, kurā uzvarēja komanda “Care4self”. Viena no dalībniecēm ir Pļaviņu vidusskolas 8.b klases skolniece Justīne Riekstiņa. Galvenā balva — brauciens uz Londonu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmu “Future Heroes” Latvijā īstenoValsts izglītības satura centrs sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību un SEB bankas atbalstu. Tajā ik gadu uzņem 50 meitenes vecumā no 14 līdz 17 gadiem. Programmas mērķis ir izglītot jaunietes — nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes.

Programmas gaitā dalībnieces apmeklē vairākas darbnīcas, ko vada dažādu jomu profesionāļi un viedokļu līderi, kā arī darbojas komandās, pieredzējušu mentoru vadībā īstenojot sociālus un uzņēmējdarbības projektus. Justīne stāsta, ka apmeklētas astoņas lekcijas — par ideju ģenerēšanu, līderības un projekta risinājumu izveidi, digitālo un sociālo tīklu ietekmi, finansēm un to iegūšanu, uzņēmējdarbību un produktu menedžēšanu, trenēšanos prezentēt savu projektu auditorijai un žūrijai, kritisko domāšanu ikdienā. Kopā ar savu komandu viņa īstenoja projektu par jauniešu veselību, izglītojot viņus par dažādām ar šo jomu saistītām tēmām — rīkoti konkursi, izglītojošas lekcijas, sniegti ikdienas padomi un veidota sadarbība ar Latvijā pazīstamiem uzņēmumiem.

— Katrā lekcijā iegūtas jaunas zināšanas par tēmām, kas palīdzēja attīstīt projektu līdz galam, lai sasniegtu auditoriju un mērķus. Projekta laikā bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un darīt to, ko nekad iepriekš. Atceros, kā sešu cilvēku žūrijai bija jāprezentē savs projekts angliski un precīzi četrās minūtēs jāizstāsta viss, ko darījām sešus mēnešus. Milzīgs darbs bija jāiegulda prezentācijas izveidē un runā, taču tas viss beigās atmaksājās, — saka pļaviņiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīst, ka projekta organizatori bija ļoti atsaucīgi, jauki un atraktīvi, tāpēc labprāt tajā piedalītos vēlreiz. Turklāt bija iespēja iegūt jaunus draugus, kontaktus un pieredzi. Programmas otrajā sezonā augstāko novērtējumu saņēma komanda, kurā darbojās Justīnes klasesbiedrene Amanda Rudzīte. Kopā ar vēl citām meitenēm no iepriekšējām sezonām viņa kļuvusi par “Lielo māsu”, pilnveido jau iegūtās prasmes, kā arī palīdz organizēt prasmju darbnīcas, veidot saikni ar sadarbības partneriem un aktīvi piedalās sociālo mediju kontu satura veidošanā. Justīne teic, ka nav vēl izlēmusi, vai pievienosies to pulciņam, bet, pēc citu teiktā, tā ir ļoti aizraujoša pieredze izzināt programmas un pasākumu veidošanu no iekšpuses.

— Droši iesaku arī citā jaunietēm piedalīties šajā programmā, jo tā dos labu pieredzi projekta veidošanā, palīdzēs iegūt jaunas iespējas, draugus un iespējas sasniegt mērķus, par kuriem, iespējams, domāji, ka nekad nesasniegsi. Pati projektā pieteicos pēdējā termiņa dienā un nezināju, tikšu tajā vai nē. Tomēr esmu šī gada programmas uzvarētāja! Ja neriskē, tad nevinnē! — pārliecināta ir Justīne Riekstiņa. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.