Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņiešiem šogad pievienojušās četras jaunas “Iedvesmas bibliotēkas”

Grāmatu plaukts Pļaviņu bibliotēkā. Attēls no arhivs.plavinunovads.lv

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība ir izraudzījusies četras “Iedvesmas bibliotēkas 2024”, lai veiktu mūsdienīgas pārmaiņas bibliotēku telpās. Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Ropažu bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka ir atzītas par “Iedvesmas bibliotēkām 2024”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katra no šīm bibliotēkām 2024. gadā sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību un pašvaldībām īstenos savu projektu, pateicoties ziedotāju atbalstam. Projektā “Iedvesmas bibliotēka” bibliotēkas iesniedza idejas par jauniem arhitektūras, dizaina, iekārtojumu un ārtelpas labiekārtošanas risinājumiem.

Galvenais projekta mērķis ir radīt pievilcīgu un radošu vidi, īpaši pievēršot uzmanību jaunajiem lasītājiem. “Iedvesmas bibliotēka” ir sabiedriski nozīmīgs projekts, kas sākts 2021. gadā, un tā mērķis ir atbalstīt Latvijas bibliotēkas, īstenojot laikmetīgas un pievilcīgas bibliotēku vides.

Starp agrākajām “Iedvesmas bibliotēkām” ir Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka, kas, piedaloties projektā, ir iekārtojusi jaunas telpas un radījusi pievilcīgu vidi bērniem un jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts tiek īstenots ar pašvaldību līdzfinansējumu un biedrības ziedotāju, kā arī vairāku uzņēmumu atbalstu. Biedrības direktore Karina Pētersone cer, ka projekts ir iedvesmojis daudzus bibliotekārus un pašvaldības radīt mūsdienīgas un pievilcīgas bibliotēkas. Nākamais gads būs “Iedvesmas bibliotēkas” projekta trešais un pēdējais gads, kurā tiks īstenotas 12 bibliotēku idejas.

Teksts no LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.