Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās tiekas jaunieši no visa Aizkraukles novada

Jauniešos ir spēks, izdoma un uzņēmība, ko apliecināja aizvadītā Aizkraukles novada Jauniešu diena Pļaviņās. Tajā pulcējās pārstāvji no visa novada un viesi no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sava diena

Jauniešu dienas tradīcija aizsākās pērn Aizkraukles svētkos, kur tā bija daļa no šī pasākuma. Nolemts tomēr, ka jauniešiem vajag savu dienu, un par rīkošanas vietu izlozētas Pļaviņas. Atklājot šo pasākumu, kas vēl ir jauna tradīcija, dalībniekus sveica Aizkraukles novada Interešu izglītības centra vadītāja Zane Romanova. Kopā ar jauniešiem bija arī pašvaldības pārstāvji, un, kā atzina Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, ir prieks, ka jauniešos ir šī vēlme, griba un varēšana sanākt kopā, lai satiktos, iepazītos un saistoši pavadītu laiku.

— Priecājamies, ka jaunā paaudze ir aktīva, grib darboties, un tā ir realitāte, ka jaunatnei pieder nākotne. Pieredze un prasmes, ko gūst jaunieši, ir ieguvums mums visiem, — teica pašvaldības vadītājs.

Meklē un mainās ar lietām

Laika apstākļi pasākuma dalībniekus lutināja ar sauli, bet sagādāja arī pamatīgu karstumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neraugoties uz to, visas dienas garumā jauniešu iniciatīvu centra “Ideja” pagalmā notika dažādas aktivitātes, kas sākās ar “Bada spēlēm”. Tām bija pieteikušās astoņas komandas no visām novada apvienībām un Skrīveru pagasta. Jaunieši devās pilsētas ielās, veicot uzdevumus sešos noteiktos kontrolpunktos, saņemot vērtējumu par to izpildi, arī par komandas noformējumu un moto. Katrai līdzi bija arī divas sērkociņu kārbiņas, un spēļu īpašais uzdevums bija iemainīt tās pret kaut ko vērtīgāku. Tas jauniešiem lielākoties izdevās veiksmīgi, iegūstot grāmatas, lukturīti, kaķu barību, malkas pagali un citas lietas. Katrai komandai ir savs stāsts, kā veicās maiņā, bet kopumā cilvēki bijuši atsaucīgi un labprāt mainījušies ar jauniešiem. Par vērtīgāko ieguvumu atzina aizkraukliešu komandas “Iedod bučiņ’!” guvumu — divas grāmatas, kaķu konservu kārba un vēl viena sērkociņu kastīte.

Par drosmi un aktivitāti apsveikumu saņēma visi dalībnieki, bet pēc rezultātu apkopošanas uzvarētājas bija trīs komandas. 3. vietā “Neesam tizlas — šamējās no Aizkraukles”, kuras sevi raksturoja kā ātras meitenes. Atraktīvas bija arī 2. vietas ieguvējas komandas “Iedod bučiņ’!” meitenes, kuras arī ir no Aizkraukles. Uzvaru pirmajās “Bada spēlēs” guva mājinieces — komanda “Mēs izkristu pirmās?”, kuru moto bija “Skrienam lēni, domājam ātri”.

Teju visi dalībnieki atzina, ka viņiem visvairāk patika kontrolpunkts “Ugunskurs”, kas bijis arī grūtākais, jo no apkārt atrastajām lietām vajadzēja iekurt uguni, kas pārdedzina auklu. Tomēr kopumā uzdevumi nebija sarežģīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patīk dzelži

Pēc kārtīgas iesildīšanās “Bada spēlēs” jaunieši aizvadīja laiku dažādās radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs, kā arī piemiņai par šo dienu ieguva savu attēlu foto kastē un hennas zīmējumu. Katras apvienības teltī darbojās neliela darbnīca, kur jaunieši varēja izveidot kādu skaistu lietu no dažādiem materiāliem. Noderīgas bija pirmās palīdzības iemaņas mediķa vadībā. Apmeklētāju netrūka nevienā vietā.

Par savu hobiju un biznesu auto jomā stāstīja koknesietis Kristaps Kāpiņš, kurš uz pasākuma vietu ieradās ar stilīgu dzeltenu auto. Viņš labprāt parādīja, kas šim dzelzs “lācītim vēderā”, un ikvienam bija iespēja pie tā nobildēties. Vēlmi tādā pavizināties vai pat iegūt īpašumā noteikti izjuta daudzi. Kas zina, varbūt Kristapa vaļasprieks aizraus vēl kādu.

Interesentu netrūka arī pie metāla mākslas galerijas “Nester Custom” izveidotāja Aleksandra Nesterjuka darbgalda. Preiļu mākslinieks dzelžiem dod otro iespēju, veidojot no tiem mākslas darbus. Metināšanas prasmi viņa vadībā varēja izmēģināt ikviens, un šī interese nezuda vairākas stundas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodod stafeti

Aktīvā diena pagāja raiti un ļoti ātri, noslēgumā baudot Pļaviņu mūsdienu deju studijas “Dancing Crystal” un ukraiņu viesu uzstāšanos, kuru koncerts iepriekš notika arī Aizkrauklē. Dažādi deju ritmi un melodijas, kurās bija kas vienojošs un arī atšķirīgs, padarot šo koncertu daudzveidīgu un krāsainu. Un tad jau sekoja noslēguma balle un dalīšanās ar iespaidiem. Jaunieši atzina — viņiem patika, īpaši “Bada spēles”! Kā teica Aizkraukles novada Jauniešu domes vadītāja Amanda Malatkovska, ne vienmēr viss izdodas, kā iecerēts, bet šoreiz bija pat labāk.

Jau noslēgumā atzinīgi pasākumu vērtēja Aizkraukles novada jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne.

— Lielākais gandarījums, ka jaunieši paši iesaistījās pasākuma veidošanā. Kopā meklējām idejas, un “Bada spēles” ir viena no viņu piedāvātajām, kas patiesi aizrāva. Gribējās kaut ko aktīvu, izaicinošu, bet ne izteikti sportisku, lai būtu piemēroti visiem. Arī pārējās aktivitātes aizrāva un patika. Kopumā interesanta diena, un pārstāvēts bija viss novads. Tāpat kā citās jomās, arī jauniešiem kopīgas tradīcijas vēl tikai veidojas, un šāds kopīgs pasākums ir laba ideja, ko attīstīt, — teica Līga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu “Gada piruete 2023” par lielo ieguldījumu Jauniešu dienas rīkošanā un darbā ar jauniešiem saņēma centra “Ideja” vadītāja Evita Butāne. Viņas un pārējo jaunatnes darbinieku paldies aktīvajiem jauniešiem Pļaviņās un visā novadā, bez kuru iesaistes un brīvprātīgā darba nebūtu šādas dienas un citu pasākumu.

Ik gadu Jauniešu dienu paredzēts rīkot citā vietā, un pēc izlozes pasākuma rīkotāju kausu saņems Jaunjelgava. Tās jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Agnese Mamedova, kā arī dienas centra bērniem un ģimenēm vadītāja Anna Bērziņa atzina, ka ir gandarītas par šo iespēju un labprāt kopā ar jauniešiem uzņems visus Jaunjelgavā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.