Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās mainīsies maksa par ūdeni

Saistībā ar to, ka elektroenerģijas cenu kāpums ietekmējis ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas, jaunu tarifa projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegusi SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksu par ūdeni un kanalizāciju paredzēts palielināt, kas pēc Regulatora tarifu aprēķināšanas metodikas sadalīts divos posmos.

Tarifa projektā paredzēts, ka līdz 2023. gada 30. aprīlim ūdens piegāde maksās 1,56 eiro (bez PVN) līdzšinējo 1,42 eiro (bez PVN) vietā, bet kanalizācijas pakalpojumi — 2,49 eiro (bez PVN) līdzšinējo 2,36 eiro (bez PVN) vietā.

Uzņēmuma vadītāja Santa Zālīte informēja, ka pēc izskatīšanas un apstiprināšanas jaunais tarifs varētu stāties spēkā no decembra. Savukārt no nākamā gada 1. maija plānots, ka maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumiem Pļaviņās būs 1,85 eiro (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumi maksās 2,96 eiro (bez PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepazīties ar tarifa projektu, kā arī sniegt savus priekšlikumus par to var SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ziņojuma:

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izvērtējusi un apstiprinājusi jaunus SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No š.g. 1.decembra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Pļaviņās, Aiviekstes, Klintaines un Vietalvas pagastā būs 1,58 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,52 EUR/m3.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši piemērotajam valsts atbalstam SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” ir aprēķinājusi divus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 2022.gada 1.decembra līdz valsts atbalsta perioda beigām – 2023.gada 30.aprīlim – lietotājiem tiks piemērots ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 1,58 EUR/m3 un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,52 EUR/m3. Sākot no nākamā gada 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,85 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 3,04 EUR/m3. Jaunajos tarifos mainītas tikai elektroenerģijas izmaksas, pārējām izmaksu pozīcijām paliekot nemainīgām.

Salīdzinot ar tarifiem, kuri ir spēkā kopš 2022.gada 1.jūlija, gan ūdensapgādes, gan kanalizācijas pakalpojumu tarifs no š.g. 1.decembra pieaugs par 0,16 eiro. Savukārt no 2023.gada 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs vēl par 0,34 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – vēl par 0,52 eiro. Tarifi pieauguši saistībā ar būtisku elektroenerģijas cenu kāpumu.

“Energoresursu izmaksām ir būtisks īpatsvars ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksās – tās veido vidēji 29% no ekspluatācijas izmaksām. Elektroenerģijas rēķini, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, komersantiem ir pieauguši vairākkārtīgi, līdz ar to, lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību, komersantiem šobrīd nākas pārskatīt un sabalansēt savas izmaksas, ko neizbēgami ir ietekmējuši ģeopolitiskie apstākļi,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktora vietnieks Aigars Mežals.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroenerģijas cenas Nord Pool biržā jau kopš 2021.gada otrā ceturkšņa ir strauji pieaugušas, tām joprojām saglabājoties augstām un svārstīgām. To galvenokārt izraisījis dabasgāzes cenas pieaugums Ukrainas kara darbības dēļ, kā ietekmē elektroenerģijas ražošanas izmaksas būtiski sadārdzinās. Elektroenerģijas cenas pieaugums biržā ietekmē cenu mazumtirgū, ko maksā Latvijas elektroenerģijas galalietotāji. 

Pateicoties valsts atbalstam, kas paredz kompensēt elektroenerģijas izmaksu pieaugumu 50% apmērā virs elektroenerģijas cenas 0,160 EUR/kWh līdz 2023.gada 31.martam, apstiprinātajā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifā no 1.decembra ir iekļauta būtiski zemāka elektroenerģijas cena. Šajā tarifā nav iekļauta arī maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma un jaudas komponentes. Savukārt piemērojamā tarifā no nākamā gada 1.maija nav iekļautas obligātā iepirkuma un jaudas komponentes.

SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza š.g. 4.oktobrī. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē, kur pieejams arī detalizētāks SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” jauno tarifu izklāsts.

Papildus SPRK aicina iepazīties ar interaktīvo materiālu “Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?”.Kopumā (uz 25.10.22.) SPRK vērtēšanā ir 17 ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.