Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās izvietoti konteineri tekstilam un apaviem

IKVIENS IEDZĪVOTĀJS var izmanot konteinerus tekstila nodošanai otrreizējai lietošanai.

Šķirot tekstilu tagad var arī Pļaviņās, ko nodrošina uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”. Pirmie trīs sarkanie konteineri apģērbam, tekstilam un apaviem izvietoti Stacijas ielā līdzās dzelzceļa stacijai un autobusu pieturvietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums informē, ka konteineri pieejami lietošanai ikvienam iedzīvotājam, un tajos var ievietot visa veida apģērbu, apavus un mājas tekstilu, kas būtu derīgi tālākai izmantošanai. Tiem jābūt veseliem, sausiem, bez pelējuma un ķīmisko vielu traipiem. Sašķirotās lietas konteineros jāievieto cieši aizsietā maisā, un katrs veids atsevišķi. Kopā ar tekstilu nevar likt cita materiāla izstrādājumus, piemēram, gumijas vai plastmasas slēpju zābakus, kā arī mīkstās rotaļlietas.

Tekstila dalītā vākšana kļūst arvien aktuālāka visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur tā obligāta būs no 2025. gada, bet Latvijā ir jau no šī gada 1. janvāra. Šobrīd iedzīvotājiem visā Latvijā pieejami jau vairāk nekā 170 “Eco Baltia vide” nodrošinātie tekstila šķirošanas konteineri, kuru atrašanās vietas atrodamas Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā atkritumu šķirošanas vietu kartē – www.zalais.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.