Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņā aizdegas auto elektroinstalācija

Svētdien Pļaviņās, Dzirnavu ielā, vieglās automašīnas motortelpā aizdegās elektroinstalācija. Piektdien dega sodrēji Kokneses pagastā, vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Svētdien plkst. 15.43 Jelgavas, Dobeles un Olaines ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jelgavā, Lapskalna ielā, kur dega vienstāva saimniecības ēka 107 m2 platībā. Tajā atradās autoserviss. Dega jumta konstrukcijas un sadega arī automašīna. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 17.01, bet dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 18.03.

Aizvadītajās diennaktīs vairākos novados ugunsdzēsēji glābēji dzēsa šogad pirmos kūlas ugunsgrēkus. Piektdien pēcpusdienā Dobeles novada Vītiņu pagastā dega kūla 900 m2 platībā, bet sestdien – viena hektāra platībā. Tie ir šogad pirmie kūlas ugunsgrēki Dobeles novadā. Piektdien dzēsts arī šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Jēkabpils novadā – Krustpils pagastā sausā zāle dega 1000 m2 platībā. Sestdien Jelgavas lidlaukā pērnā zāle dega 100 m2 platībā, bet šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Tukumā dzēsts Milzkalnes ielā, kur sausā zāle dega 300 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros piektdien Jēkabpils novada Rubenes pagastā dega vieglā automašīna 10 m2 platībā, sestdien Tukuma novada Irlavas pagastā pie meža ceļa dega baļķu krāvums 50 m2 platībā un Mālu ielā Jēkabpilī atklātā metāla angārā dega iekārtas siltumizolācija 2 m2 platībā. Svētdien Jelgavas novada Cenu pagastā vienstāva saimniecības ēka dega pilnā 18 m2 platībā.

Sestdien Bauskas novada Skaistkalnē divstāvu dzīvojamās mājs dūmvadā sodrēji. Svētdien sodrēji dega Puškina ielā, Iecavā, vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā, un Dobeles novada Auru pagastā, divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā.Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 4. marta plkst. 6.30 līdz 7. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 167 izsaukumus – 73 uz ugunsgrēku dzēšanu, 65 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.