Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļāvēju sacensībās nenopļauts nepalika ne stiebrs

KAUSS — aiviekstiešiem, kuriem sacensībās bija visvairāk uzvaru.
Sandras Pumpures foto

Aiviekstes pagasta “Kalna Īvānos” arī šogad skanēja izkaptis un zāle gūla vālos, jo tur notika Pļaviņu apvienības pārvaldes kausa izcīņa pļaušanā ar rokas izkapti. Ar pašvaldības atbalstu to rīkoja biedrība “Pļaviņu pļāvēji”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savus spēkus un prasmi sacensībās rādīja gan pļaušanas meistari, gan iesācēji dažādās vecuma grupās. Dalībnieki bija gan no Pļaviņu apvienības, gan Jaunjelgavas un grupu mājas-pansijas “Vīgante” Staburaga pagastā, un visus vienoja ne tikai sacensību gars, bet arī prieks būt kopā pasākumā un pļavā, kas vasarīgi smaržoja.

Zāle šogad labi augusi, un pļaujot daudz ko izšķīra pieredze, prasme, ātrums, laba izkapts un apņēmība. Ar padomu un darbarīka asināšanu palīdzēja “Kalna Īvānu” saimnieks, pieredzējis pļāvējs un biedrības “Pļaviņu pļāvēji” pārstāvis Vilnis Mironovs. Veiksmi un labu pļaušanu visiem vēlēja biedrības vadītāja Sarmīte Norvaiša. Lai kā kuram veicās, ar noteikto lauciņu galā tika visi, aiz sevis neatstājot nenopļautu ne zāles stiebru.

Neraugoties uz lielo gadu skaitu, arī šoreiz sacensību dalībniece bija aiviekstiete Ieva Purviņa, kura palika nepārspēta senioru vecmeistaru grupā dāmām no 75 gadiem, kungiem uzvarēja Ivans Burikins. Dāmām 19 — 49 gadu grupā pēc ilgāka laika uzvarētājas godā atkal aiviekstiete Daiga Kapteine, kungiem šajā vecuma grupā — aiviekstietis Jānis Norvaišs, kurš pļāva gluži kā ar vēja ātrumu! 50 — 64 gadu dalībnieku grupā pirmā vieta klintainietei Kristīnei Rullei, kungiem — Zintim Vībānam. Dāmām grupā no 65 līdz 74 gadiem nepārspēta palika Lidija Fogele, kungiem — Sandris Stūris. Zēnu grupā vienīgais un nepārspētais dalībnieks bija pļaviņietis Adrians Potapovs. Atzīstamu sniegumu rādīja dalībnieki ar īpašām vajadzībām no pansijas “Vīgante”, no kuriem labākie bija Ludmila Vasiļjeva un Andris Smiltiņš, kura pļāvumā uzreiz varēja manīt lielu pieredzi. Viņi visi bija priecīgi un pateicīgi piedalīties šajā pasākumā, ko nodrošināja iestāde ar tās vadītāju Mihailu Maškovu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās sacensībās svarīgs ne tikai ātrums, bet arī gluds pļāvums, un par to atzinību saņēma trīs dalībnieki — Skaidrīte Jurkina, Iveta Krastiņa un Genādijs Maškovs.

Tradicionāli sacensībās nosaka uzvarētājus apvienības pagastu un pilsētas vidū. Ar visvairāk godalgām pirmajā vietā izvirzījās aiviekstieši, aiz sevis atstājot Pļaviņas un Klintaines pagastu. Komandu vērtējumā dāmām uzvarēja “Dzirnas”, kurā apvienojušās vokālā ansambļa dalībnieces, atzīstot, ka labprāt dodas startēt un koncertēt uz blakus pagastu, kopš Klintainē vairs vasarā nenotiek tradicionālās sacīkstes ugunsdzēsības sportā. Vīriem labākā bija komanda ar jautro nosaukumu “Pelmeņi”, kurā apvienojās jaunība un pieredze.

Ar dziesmām klātesošos sacensībās uzmundrināja Aiviekstes pagasta senioru ansamblis “Ābeļziedi” ar vadītāju Madaru Jankalāni. Tā dalībnieces ir aktīvas biedrības pasākumu dalībnieces, un arī šoreiz dažas ņēma rokā izkapti, startējot komandu sacensībās. Pēc tik labi padarīta darba, kā allaž, visi mielojās ar skābeņu zupu, ko turpat uz ugunskura pagatavoja pieredzējušās un meistarīgās pavāres Alma Reizniece un Ludmila Čunka. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.