Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļāvēju izkaptis skan pļavā. Aiviekstes pagasta “Kalna Īvānos” pulcējās pļāvēji

Sandras Pumpures foto

Kad daba tuvojas vasaras pilnbriedam, Aiviekstes pagasta “Kalna Īvānos” atkal pulcējās pļāvēji, lai piedalītos Pļaviņu apvienības pļaušanas sacensībās ar rokas izkaptīm. Ar Aizkraukles novada pašvaldības sporta centra atbalstu tās rīkoja biedrība “Pļaviņu pļāvēji”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SANDRAS PUMPURES
TEKSTS UN FOTO

Pļaušana ar rokas izkapti ir sena prasme, kas pāriet no paaudzes paaudzē, ko ik gadu apliecina šis pasākums. Šoreiz gan dalībnieku vidū iztrūka bērnu un pusaudžu, bet pārējās vecuma grupas bija pārstāvētas — no jauniešiem līdz pat senioriem. Turklāt, kas reiz apguvis pļaušanas prasmi, liek to lietā šajās sacensībās gadu no gada, kaldinot savu meistarību, un to varēja vērot arī šajā reizē. Daudzi dalībnieki bija jau ar lielu pļaušanas un sacensību stāžu, bet allaž ir arī kāds jaunpienācējs.

Aizvadītās sacensības bija vienas no retajām pēdējo gadu laikā, kad virs norises vietas debesīs savilkās lietus mākoņi. Tomēr laikā, kad dalībniekiem vajadzēja pļaut, lietus mitējās. Mitrums pat palīdzēja veiklāk guldīt zāli vālā, kas šogad padevusies gana laba. Tomēr rezultātu izšķīra galvenokārt meistarība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību jaunākā grupa bija kungi no 19 līdz 49 gadiem, kurā startēja gados jauni, bet vienlaikus pieredzes bagāti pļāvēji. Šajā konkurencē nepārspēts palika aiviekstietis Jānis Norvaišs, kuram arī diploms par gludāko pļāvumu, un pļaviņietis Normunds Reiznieks, kurš ar gadiem arī kļuvis par labu pļāvēju.

Dāmām vecuma grupā no 50 līdz 64 gadiem uzvara pļaviņietei Daigai Kapteinei, 2. un 3. vietā aiviekstietes Aļona Saliete un Ingrīda Liepiņa, bet diploms par gludāko pļāvumu dāmām Lailai Borskai. Kungiem šīs grupas konkurencē pirmās divas godalgotās vietas Jurijam Jerofejevam un Andrejam Reizniekam no Aiviekstes pagasta. Dāmu grupā no 65 līdz 74 gadiem labākās Ausma Barševska no Pļaviņām, Zenta Gloda no Aiviekstes un pļaviņiete Lidija Fogele, kungiem — Rihards Barkovskis no Jēkabpils un aiviekstietis Vladimirs Glods.

Seniorēm virs 75 gadiem labākās pļāvējas — Aina Plešauniece no Jēkabpils un aiviekstiete Vija Bērziņa, senioriem — Ivans Burikins no Aiviekstes pagasta, jaunjelgavietis Voldemārs Siders un Aivars Ernstsons no Pļaviņām, kurš gadu ziņā bija vispieredzējušākais dalībnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc individuālajiem startiem sacentās komandas četru cilvēku sastāvā. Dāmu konkurencē sīvā cīņā uzvarēja “Madaras”, bet kungiem pļāvēju apvienība ar nosaukumu “Ērzeļi”.

Apkopojot visus rezultātus, tradicionāli noteica uzvarētāju Pļaviņu apvienības pagastu un pilsētas vidū. Jau kuro gadu pēc kārtas tas ir Aiviekstes pagasts, kur mīt un darbojas čaklākie un prasmīgākie pļāvēji, šogad aiz sevis atstājot pļaviņiešus, kā arī aicinot sacensībās piedalīties Klintaines un Vietalvas pagasta pārstāvjus.

Prasmīgākajiem pļāvējiem pasniegtas medaļas, diplomi, balvas un ziedu pušķi, ko katram bija sarūpējusi aiviekstiete Biruta Jēgere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne lietus, ne vējš gan arī nespētu izjaukt gaisotni šajā pasākumā, ko dalībnieki ik gadu gaida. Par to allaž rūpējas “Pļaviņu pļāvēju” vadītāja Sarmīte Norvaiša, kura ikvienu ar sirsnību uzņem visos biedrības rīkotajos pasākumos, “Kalna Īvānu” saimnieks, aktīvs pļāvējs un biedrības pārstāvis Vilnis Mironovs ar sievu Labīti. Pateicība par lielo darbu Jānim Pavlovam, ierīkojot sacensību vietu un asinot izkaptis, bet viņa sievai Dainai par gardo zupu, ar ko visi mielojās pasākuma noslēgumā. Par omulību sacensībās kā allaž gādāja Aiviekstes pagasta senioru ansamblis “Ābeļziedi” ar vadītāju Madaru Jankalāni, un dziedātājas arī pašas bija aktīvas sacensību dalībnieces. Kad neskanēja mākslinieču balsis, par mūzikas atskaņošanu gādāja Andrejs Reiznieks.

Biedrības pateicība par atbalstu un kopābūšanu arī Aiviekstes un Vietalvas pagastu pakalpojumu centru vadītājai Giedrei Zvirgzdiņai, bet visu paldies — pasākuma saimniecei Sarmītei Norvaišai. Līdz nākamajai reizei! 

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.