Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaušanas sacensības Aiviekstes pagastā. Kauss paliek pie mājiniekiem

Sandras Pumpures foto

Aiviekstes pagasta “Kalna Īvānos” atkal skanēja rokas izkaptis, jo biedrība “Pļaviņu pļāvēji” aicināja uz tradicionālo Pļaviņu kausa izcīņu pļaušanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī ilgstošais sausums būtiski ietekmējis zāles augšanu, “Kalna Īvānu” pļavā pie biedrības pārstāvja Viļņa Mironova ko pļaut bija gana. Lauciņš gan, kāds jau kuram iegadījās — garāku, īsāku, retāku vai leknāku zāli, pa kādam kurmja rakumam, un rezultāts bija atkarīgs ne tikai no labas izkapts, bet arī pašu pļāvēju meistarības. To šajās sacensībās kaldinājuši daudzi, un arī šoreiz piedalījās pļaušanas amata meistari. Ik reizi gan ir tādi dalībnieki, kuri ar rokas izkapti pļauj pirmo reizi, bet ar uzdevumu visi veiksmīgi tika galā.

Dāmu grupā no 65 līdz 74 gadiem uzvarēja Skaidrīte Bērziņa, kungiem — Sandris Stūris.

Grupā no 50 līdz 64 gadiem labākais bija Aivars Ļaksa, kurš saņēma balvu arī par tīrāko pļāvumu un uzslavu, ka tik labi prot citiem izskaidrot un parādīt pļaušanas iemaņas. Dāmām šajā konkurencē uzvarēja Zenta Gloda. Vīriešu grupā no 19 līdz 49 gadiem nepārspēts palika Jānis Norvaišs, sievietēm — Kristīne Siņica.

Četru dalībnieku komandu stafetē sacensībās dāmām uzvarēja “Rītausma”, bet kungiem, tāpat kā pērn, labākiem bija “Pelmeņi”. Pēc godalgu skaita kopvērtējumā 2. vietu ieguva pļāvēji no Pļaviņu pilsētas, bet kauss palika aiviekstiešiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.