Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Andris Zābelis: iepazīts jaunais draudzīgais kolektīvs un pilsēta. Plāno nomainīt divus jumtus.

Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmuma “Lauma A” vadītājam Andrim Zābelim šajā amatā apritējuši pirmie trīs mēneši. Viņš teic, ka tie bijuši ražīgi. Iepazīts jaunais draudzīgais kolektīvs, pilsēta, un tiek veikti dažādi remontdarbi.
Andris Zābelis stāsta, ka problēmas namu apsaimniekošanā ir tādas pašas, kādas tās bija Ķegumā, kur viņš iepriekš strādāja, un tādas pašas kā citviet Latvijā.
Piemēram, Spīdolas ielas 12. mājas jumts nokalpojis apmēram 20 gadu, tas tek, piektā stāva iedzīvotājiem radot lielas neērtības, ir mitras sienas un griesti, tādēļ jānomaina. Paredzēts, ka darbi varētu sākties augusta beigās vai septembra sākumā. Jumta nomaiņai plānots ņemt aizdevumu bankā 107 tūkstošu eiro apmērā uz 15 gadiem, un tam piekrita dzīvokļu īpašnieku vairākums. Vēl jāsagaida pašvaldības akcepts šāda kredīta ņemšanai un jānoslēdz līgums ar banku. Pirmajai iemaksai bankā un būvuzraudzības izmaksām pietiks ar mājas uzkrājumu. Iepirkumā piedalījās vairāki uzņēmumi, un tika izvēlēts lētākais variants. Spīdolas ielā 8 ir līdzīga problēma, un jumta nomaiņas projekts ir izstrādes stadijā. Vēl notiek iedzīvotāju aptauja par kredīta ņemšanu.
Būs ietaupījums par 15%
Piecām daudzdzīvokļu mājām jānomaina siltummezgli, jo tie ir nokalpojuši un nolietojušies. Jaunu siltummezglu ierīkošana ļautu ietaupīt siltumenerģiju par apmēram 15%, kas, ņemot vērā pašreizējo tarifu, ir vērā ņemama ekonomija. Jaunceltnes ielas 45. nama iedzīvotāji šim mērķim ir sakrājuši naudu, un projekts ir jau izstrādāts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.