Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pirmajā vietā — Pērses sākumskola

Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies “Zaļās jostas” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona. Tajā piedalījās vairāk nekā 92 tūkstoši bērnu no 358 izglītības iestādēm. No Aizkraukles novada makulatūras vākšanā piedalījās 13 mācību iestādes. Par čaklākajiem makulatūras vācējiem šogad titulēti audzēkņi no Stāķu pamatskolas, savukārt specbalvas par aktīvāko makulatūras vākšanu, rēķinot uz vienu iestādes audzēkni, izcīnīja Pērses sākumskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību gada laikā skolēni, iesaistot ģimenes, radus un draugus, pārstrādei savākuši 555,6 tonnas papīra un kartona.

Vairāk nekā 95 tonnas

Par čaklākajiem makulatūras vācējiem šogad titulēti audzēkņi no Stāķu pamatskolas, Rīgas Valsts tehnikuma un Madlienas vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis”. Visvairāk konkursa dalībnieku — 123 izglītības iestādes — bija no Rīgas reģiona un galvaspilsētas, savācot 177,13 tonnas makulatūras.

Zemgales mācību iestādes pārstrādei nogādājušas 95,573 tonnas nevajadzīgu papīru un kartonu. No Aizkraukles novada makulatūras vākšanā piedalījās 13 izglītības iestādes. Kā liecina apkopotā informācija portālā www.zalajosta.lv, no Aizkraukles novada 1000 un vairāk kilogramu makulatūras izvests no Pērses sākumskolas (3510 kg), Seces pamatskolas (2900), Bebru pamatskolas (2100), Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas (1730), Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas (1086), Bebru pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” (1000), Kokneses pamatskolasattīstības centra (1000). Savu artavu makulatūras vākšanā devusi arī Mazzalves pamatskola, Pļaviņu vidusskola, Aizkraukles pagasta sākumskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesaistās arī bērnudārzi

Prieks, ka “Zaļās jostas” aktivitātēs iesaistās arī pirmsskolas izglītības iestādes, kaut audzēkņu skaits tajās nav liels, bet paveiktais ir gandarījuma vērts. Piemēram, Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” filiāles “Zīļuks”, kura atrodas Vietalvā, bērni savāca 81 kilogramu bateriju, kas iznāk 3,24 kilogrami uz vienu audzēkni, savukārt makulatūru savāca 500 kilogramu (20 kilogramu uz vienu audzēkni). Makulatūras vākšanā vēl iesaistījās arī Seces pirmsskolas izglītības iestāde “Vasariņa” un Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” filiāle “Bērziņš”.

Pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē pirmajā vietā ierindojās Pērses sākumskola, kuras skolēni savākuši 234 kg makulatūras uz katru audzēkni. Otro vietu šogad izcīnīja Audriņu pirmsskolas izglītības iestāde ar savāktiem 184,88 kg makulatūras uz katru audzēkni. Trešajā vietā — Stāķu pamatskola, kuras audzēkņi savākuši vidēji 183,69 kg makulatūras uz vienu audzēkni.

Par tonnu — pieci kilogrami papīra

Visa kampaņas laikā savāktā makulatūra nogādāta pārstrādē Latvijā un tuvējās kaimiņvalstīs, kļūstot par izejvielu jaunu papīra un kartona izstrādājumu ražošanā — sākot ar jaunu rakstāmpapīru, beidzot ar ekoloģiskām dzīvnieku pakaišu granulām vai siltumizolācijas materiāliem. Ikviens kampaņas dalībnieks varēs pats redzēt atkritumu šķirošanas nozīmi, jo par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg pārstrādāta papīra, kas, iespējams, ir iegūts no viņu pašu savāktās makulatūras. 

Fakts

No Zemgales makulatūras vākšanas konkursā piedalījās 75 mācību iestādes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.