Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pieredzē dalās latviešu valodas un literatūras skolotāji. Iespēja iejusties kolēģu darba vidē.

SKOLU VADĪBA RADOŠAJĀ DARBNĪCĀ muzejā. Foto no Aizkraukles novada vidusskolas

Aizkraukles novada vidusskolā tikās latviešu valodas un literatūras skolotāji, kā arī skolu vadība no piecām Latvijas skolām — Aizkraukles, Olaines 1. vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Līvānu 1. vidusskolas un Mārupes Valsts ģimnāzijas. Viesi vēroja, kā latviešu valodas stundas vada Aizkraukles novada vidusskolas skolotāji, un arī paši stājās klases priekšā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savās kurpēs cita pļavā

Sadarbības pasākums aizsācies pirms pāris gadiem un notiek ar Līvānu 1. vidusskolas direktora vietnieces Ineses Magdaļenokas savulaik izteikto moto — “Paliec savās skolotāja kurpēs, tik iekāp cita rudzupuķu pļavā!”. Tāda ir šī pasākuma būtība — gūt pieredzi no kolēģiem, un pašam iejusties viņu darba vidē. Katrs sadraudzības skolas skolotājs savā priekšmetā vada klātienes stundu “svešajā” klasē, pārējie kolēģi to vēro, pēc tam analizē un savstarpēji bagātinās pieredzē.

Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece Silvija Bērzkalne stāsta, ka, tiekoties ar kolēģiem dažādos semināros un pasākumos, sadarbība vairāk veidojās atsevišķu skolu vadībai. Savstarpēji komunicējot, radās ideja, ka sadarbība varētu būt arī skolotājiem, rādot viens otram savas darba prasmes, kopīgi tās analizējot, atrodot pozitīvās lietas, ko viens no otra varētu pārņemt. Tas dod iespēju savā starpā sadarboties vienas jomas profesionāļiem. Pirmā šāda tikšanās notika Līvānu 1. vidusskolā, kad tikās ķīmijas skolotāji, nākamajās reizēs jau citu priekšmetu skolotāji. Pandēmijas dēļ kārtējie pasākumi aizkavējās, bet nu atkal visi varēja tikties, un viesus uzņēma Aizkraukles novada vidusskola.

Stundas ar viesu piedalīšanos notika 5. — 12. klasē. Silvija Bērzkalne atzina, ka sākumā skolotājiem bija bažas, kā būs vadīt stundas svešā klasē, kur tās vēros vēl citi kolēģi. Tomēr pēc tam visi bija gandarīti par pieredzi. Noslēgumā arī skolēni izsaka vērtējumu, kas Aizkrauklē bija pozitīvs. Interesanti ir gan bērniem, gan skolotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopīgas diskusijas

Mācību iestāžu vadība skolotāju vadītās mācību stundas nevēro un neiesaistās šajā procesā, bet savā starpā diskutē un dalās pieredzē par skolas darba aktualitātēm, pieredzi. Šoreiz lielākais akcents tika likts uz izaicinājumiem skolu darbā, un viens no tādiem ir jaunā izglītības programma “Skola 2030”. Aizkrauklē skolu vadība apmeklēja skolas jauno piebūvi Draudzības krastmalā, Vēstures un mākslas muzeju “Kalna Ziedos”, kur piedalījās radošajā apdrukas darbnīcā.

Dienas noslēgumā visi piedalījās diskusijā un pieredzes apmaiņā, meklējot atbildes uz jautājumiem, kas viņus satrauc, un ko darīt konkrētās situācijās. Tādējādi izkristalizējās katra aktuālākās problēmas skolas dzīvē, atklājās, cik daudz ir kopīgā, un varēja uzklausīt kolēģu ieteikumus, kā risināt problēmas. Viena no galvenajām — kā nodrošināt jaunu pedagogu ienākšanu skolās, kas aktuāla arī Aizkrauklē un novadā. Silvija Bērzkalne atzina, ka svarīgi ir jaunos atbalstīt un palīdzēt, lai grūtais darbs nenobiedē, jo viss ir pārvarams.

— Kopā ar kolēģiem tā bija gan vērtīga darba diena, gan iespēja satikties neformālā gaisotnē. Jauka tikšanās, jo bija, ko pamācīties, kā arī uzklausījām daudz labu vārdu un atziņu. Atbilstoši moto skolotāji arī šoreiz saņēma Līvānos izgatavoto simbolisku rudzupuķi no stikla, — teica Silvija Bērzkalne.

Skolu sadarbība turpināsies, un jau pavasarī Mārupes Valsts ģimnāzijā tiksies sporta skolotāji. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.