Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pielaide valsts noslēpumam var radīt spriedzi domes iekšienē

Valsts prezidenta sagatavotie likumu grozījumi saistībā ar speciālās atļaujas saņemšanu pieejai valsts noslēpumam attiecināmi uz visu pašvaldību domju priekšsēdētājiem un priekšsēdētāju vietniekiem, kā arī izpilddirektoriem un to vietniekiem. Šobrīd Pašvaldību likums noteic, ka katra dome pati var noteikt gan priekšsēdētāja vietnieku skaitu, gan izpilddirektora vietnieku skaitu. Līdz ar to personu skaits, kurus tieši skars Valsts prezidenta iesniegtie likumu grozījumi, ir atkarīgs no pašu domju darba organizācijas.
Vienlaikus jāatceras, ka ar valsts noslēpumu var nākties strādāt ne tikai domes vadībai, bet arī citiem domes darbiniekiem, atbilstoši to amata pienākumiem. Arī šiem darbiniekiem būs nepieciešams saņemt speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.