Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Piektdien iedegs svētku egli Aizkrauklē un Pļaviņās

ĪSTA SKAISTULE! Kindzuļu pāra dāvinātā sudrabegle vakar tika novietota pilsētas centrā. Drīzumā to izrotās, un piektdien notiks svinīgā egles iedegšana. Gintas Grincēvičas foto

Pļaviņās un Aizkrauklē svētku egles iedegs šo piektdien, 2. decembrī. Aizkraukles pilsētas centrā novietotā Ziemassvētku egle ir aizkraukliešu Annas un Vitālija Kindzuļu dāvinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētku egles ceļš uz pilsētas centrālo laukumu šogad bija īss — zaļsvārce auga aptuveni 150 metru attālumā. Sudrabegle ir Kindzuļu pāra lolojums, tā iestādīta pirms 26 gadiem un ir vairāk nekā 12 metru gara. Dāvinot zaļsvārci, aizkrauklieši vēlējās iepriecināt pilsētniekus, izdarot ko labu savai pilsētai. “Egle ir ļoti skaista, tā rotās pilsētas centru svētkos. Pagalmā aug vēl viena egle, ceram, ka pēc gadiem vēlreiz varēsim iepriecināt pilsētniekus un viesus svētkos,” teic Anna Kindzule.

Kaspars Sniedzītis, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, stāsta, ka pašvaldības budžetā bija ieplānoti līdzekļi rotājumu atjaunošanai, bet, ņemot vērā izmaksu palielinājumu daudzās jomās, egles rotāšanai izmantos esošos dekorus. Egles apgaismes elementi ir ar mazu elektroenerģijas patēriņu, daudzi ir LED tipa, līdz ar to pagaidām nav plānots elektroenerģijas taupības nolūkos egles virtenes nakts stundās izslēgt. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.