Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Piefiksējam to, kas pēc laika var aiziet nebūtībā

Jau četrpadsmito reizi tika izlemts, kurš saņems Viļņa Plūmes piemiņas stipendiju nākamajam mācību cēlienam. Stipendiju, ko 2011. gada pavasarī izveidojām ar aizkraukliešu atbalstu un ticību šim mērķim, piešķiram jauniešiem nu jau no visa lielā Aizkraukles novada, ne tikai no pilsētas. Šopavasar uz to pretendēja sešas 12. klases meitenes. Izšķirties par atbilstošāko kandidatūru nebija viegli — visām augsti mācību sasniegumi, katrai savas īpašās spējas un talanti, skaidri nosprausti tālākie izglītošanās mērķi. Mūsu lēmumu vieglāku darīja apziņa, ka visas pretendentes jau ir izturējušas Vītolu fonda stingro atlases “sietu” un, pateicoties fonda labvēlīgajai finanšu situācijai, stipendijas, uzsākot mācības 1. kursā, saņems visas. Bet, kura būs tieši “mūsējā”? To tagad paturēšu noslēpumā. Sertifikāts par stipendijas saņemšanu tiks pasniegts vidusskolas izlaidumā. Jau otro gadu jaunā stipendiāta izvēlē kopā ar Aizkraukles novada amatpersonām un mūsu ģimeni ir kāds no bijušajiem stipendijas saņēmējiem — mūsuprāt, tas paplašina redzējumu un iedod sava veida atgriezenisko saiti. Šoreiz kandidātus vērtēja jaunais ārsts Edgars Prozorovskis, kurš pats pirms pāris mēnešiem ar izcilu vērtējumu pabeidza rezidentūras studijas. Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas saņēmēji nu jau ir 16. Mūsu ģimene patiesi lepojas ar stipendiātu sasniegumiem un to, ka visi jaunie talanti strādā vai mācās Latvijā. Mēs zinām, ka pēc gada, diviem, desmit redzēsim no viņiem ļoti, ļoti daudz.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.