Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pieejami pieredzes apmaiņas braucieni uz saimniecībām un mežiem

Līdz 2025.gada rudenim Lauku attīstības programmas (LAP) mācībās gūtās teorētiskās zināšanas interesenti varēs nostiprināt arī praksē, dodoties pieredzes apmaiņas braucienos uz saimniecībām un mežiem, kā Latvijā, tā ārpus tās. Šāda iespēja pieejama, jo Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sācis īstenot LAP investīciju pasākumu 2014.–2020. gadam “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā varēs iepazīt 22 dažādas tēmas, braucienus organizējot grupās ar 20 dalībniekiem katrā. Pieredzes apmaiņas braucienus nodrošinās LLKC reģionālie biroji un LLKC Meža konsultāciju pakalpojuma centra (MKPC) reģionālās nodaļas.

Ivita Jakušonoka, LLKC izglītības projektu vadītāja: “Lielāko daļu brauciena maksas būs finansēta no projekta līdzekļiem. Tomēr jārēķinās, ka visiem apmeklējumiem būs arī līdzmaksājums – Latvijas braucieniem 20%, ārzemju braucieniem 30% apmērā no kopējās cenas.”

Pasākuma mērķis ir nodrošināt saimniecību un mežu apmeklējumus saistībā ar noteiktu tematiku – konkrētām ilgtspējīgas saimniekošanas metodēm vai tehnoloģijām, saimniekošanas veida dažādošanu, dalību īsās piegādes ķēdēs, jaunu darījumdarbību un jaunu tehnoloģiju izstrādi, izmantošanu, meža apsaimniekošanas metodēm un citiem lauksaimniecības vai mežsaimniecības jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimniecību un mežu apmeklējumi ir kā papildinājums LAP mācību pasākumam, kur iegūtās teorētiskās zināšanas var nostiprināt praktiski. Apmeklējot dažādu nozaru saimniecības, ieguvums būs –  jauns redzējums un idejas, vērtīga pieredze un zināšanas, kuras praktiski pielietojamas savā saimnieciskajā darbībā, jauni kontakti un sadarbības iespējas.

Aktuālo saimniecību vai mežu apmeklējumu piedāvājums atrodams LLKC mājas lapā šeit.

LLKC biroju un MKPC reģionālo nodaļu kontaktinformācija: http://new.llkc.lv/lv/biroji

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.