Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pieejami kursi un iekļaušanās pasākumi. Veicinās Aizkraukles novadā dzīvojošos ukraiņus sadarbībai ar vietējiem iedzīvotājiem

ilustrācija no canva.com

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) apstiprinājis atklāta projektu pieteikumu konkursa “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” rezultātus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprināto projektu pasākumu mērķis ir sekmēt Ukrainas iedzīvotāju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projektu laikā rīkotie kursi un pasākumi Ukrainas iedzīvotājiem sniegs iespējas iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru un vērtības, valsts pārvaldes struktūru un tiesiskuma principus, latviešu valodas lietojuma prasības darbā un ikdienā, kā arī citas tēmas, sekmējot viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

Plānotie pasākumi ietvers lekcijas, izglītojošas ekskursijas uz apskates vietām Latvijā, sadarbības un saliedēšanās pasākumus, uzņēmējdarbības iniciatīvu hakatonu, nometnes, meistarklases un citus pasākumus, kā arī valodas apguvi caur atsevišķām kultūrorientācijas aktivitātēm. Tās tiks nodrošinātas visos Latvijas reģionos gan klātienē, gan attālināti, gan hibrīdmodelī.

Konkursā kopumā tika saņemti 24 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti 14 par kopējo pieprasīto finansējumu 667 896 eiro. Projektu īstenošanas periods plānots līdz 31.decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” par 59 976 eiro īstenos projektu “Mēs un mūsu atbildība: dažādā Latvija”, kura mērķis ir sniegt ieguldījumu Jēkabpils un Aizkraukles novadā dzīvojošo Ukrainas iedzīvotāju kultūrorientācijas kursu un iekļaušanās pasākumu pieejamības nodrošināšanā, sekmējot viņu sadarbību ar Latvijas sabiedrību.

Projektā plānots piecās dažādās aktivitātēs iesaistīt 114 mērķauditoriju pārstāvjus, iepazīstinot Ukrainas iedzīvotājus ar Latvijas vēsturi, kultūru, reģioniem, ģeogrāfiju, cilvēkiem un dzīvi, kā arī veicinot ukraiņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, lai veidotu saliedētāku sabiedrību, sekmējot sadarbību starp Ukrainas iedzīvotājiem un uzņemošo kopienu kultūras, sporta, aktīvās atpūtas jomā, paredzot arī ģimenes locekļu iesaistes iespējas.

Līdztekus kultūrorientācijas kursiem Ukrainas iedzīvotāju mērķauditorijai četrās pārējās projekta aktivitātēs plānots iesaistīt arī uzņemošās kopienas Latvijā pārstāvjus: trīs diennakšu ģimeņu nometnē Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, velo braucienā pa diviem dažādiem Jēkabpils novada maršrutiem, trīs dažādās ekskursijās visos Latvijas reģionos un galvaspilsētā Rīgā un tradīciju pasākumā Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.