Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pēterdienā svinēs mākslinieka Voldemāra Jākobsona jubileju

Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja. Foto no aizkraukle.lv

Šis gads Bebros aizrit mākslinieka Voldemāra Jākobsona jubilejas zīmē, tāpēc arī pasākums “Akmens modinātāja mūžs Pērses meitenes dziesmā” notiks vasaras vidū, lai gan tēlnieks dzimis 27. janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 29. jūnijā, Pēterdienā, tēlnieka un skolotāja memoriālajā mājā Bebru pagasta “Galdiņos” tiks svinēta viņa 125. dzimšanas diena. Atceres pasākums pulksten 14 sāksies ar piemiņas brīdi Zutēnu kapsētā, kur jau 50 vasaras atdusas mākslinieks. Savukārt pulksten 15 “Galdiņos” skanēs mākslinieka skolēnu atmiņu stāsti, kā arī fragmenti no Lindas Šmites grāmatas “Āmurbrālis, akmens cietais”. Pasākumā sirsnīgi gaidīts ciemiņš no Liepājas būs ārsts un komponists Andris Kristons, kurš ir viens no skolotāja Jākobsona audzināmās klases zēniem, kā arī dāsns ziedotājs memoriālās mājas attīstībai un Bebru pamatskolai, tā sakot paldies savam skolotājam.

Pērn augustā notika koncertuzveduma “Pērses meitene” pirmizrāde, kurai mūzikas autors ir Andris Kristons. Jubilejas pasākumu emocionālāku vērsīs dziesmas no “Pērses meitenes” un Kokneses Mūzikas skolas akordeonistu mācību orķestra priekšnesumi Karolīnas Vancānes vadībā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.