Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pensionēta Aizkraukles pedagoģe: “Tādu pazemojumu neesmu piedzīvojusi!”

Ilustratīvs attēls.

Pēc publikācijām laikraksta “Staburags” 5. aprīļa numurā “Vai devēja roku vajadzēs bučot?” un “Pabalsts katrā nākamajā jubilejā tikai simtgadniekiem” savas pārdomas redakcijai izteica kāda pensionēta pedagoģe, kuras uzvārds redakcijai ir zināms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstā bija teikts, ka saskaņā ar Aizkraukles novada domes lēmumu vienreizēju 40 eiro pabalstu Aizkraukles novadā deklarētajiem senioriem piešķirs 80 gadu jubilejā, 50 eiro — 90 gadu jubilejā, 100 eiro — sasniedzot 100 gadu vecumu un katrā nākamajā dzimšanas dienā. Lai saņemtu pabalstu, katram senioram pašam vai viņa pilnvarotajai personai jāraksta iesniegums.

“Esmu pensionēta pedagoģe, man ir 81 gads, strādāju gandrīz līdz 76 gadu vecumam, un mans darba stāžs ir 55,5 gadi, tik ilgi esmu maksājusi nodokļus. Un tagad man apaļajā jubilejā jāprasa, jalūdz pabalsts! Es būtu priecīga par apsveikumu, naudas dāvanu dzimšanas dienā, bet rakstīt iesniegumu, lūgt pabalstu, bučot roku neesmu gatava, neesmu spējīga to izdarīt, jo tas ir zem mana goda, tas ir ļoti pazemojoši. Nekad neesmu lūgusi pabalstu, to neesmu saņēmusi un arī nelūgšu. Esmu ļoti sašutusi, aizvainota, jo tādu pazemojumu līdz šim neesmu piedzīvojusi. Uzskatu, ka es ar saviem nodokļiem esmu deputātus barojusi, nevis viņi mani, un man nav viņiem jābučo roka! Aizkrauklē dzīvoju 50 gadu, esmu atdevusi visus savus spēkus šai pilsētai, un mana pašvaldība mani tā apvaino! Esmu runājusi ar savām kolēģēm, tādas esam sešas, kurām ir vairāk nekā 80 gadu, un arī viņas domā tāpat kā es, arī viņas izjūt lielu aizvainojumu, pazemojumu un pabalstu nelūgs. Mazturīgajiem, maznodrošinātājiem pienākas, man nekad nekas nav pienācies. Un tagad man jālūdzas! Domes priekšsēdētājs Leons Līdums visu nevar redzēt un zināt, bet pašvaldībai taču ir dažādi dienesti. Zinu, ka Pļaviņu novadā dome kādreiz sveica kāzu jubilejās. Mums ar vīru bija zelta kāzas, neviens nesveica. Vai pašvaldība atceras, sveic apaļajās jubilejās savus Goda pilsoņus? Esam vajadzīgi tikai, lai maksātu nodokļus, vairāk neesam vajadzīgi, un par to ļoti sāp sirds.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. A kur ta tā vienotā sistēma, kura visi kodi savadīti? Neredz automātiski neko izrādās. Nu tad jāraksta kladēs kā agrāk, vismaz būs nodarbināti visi darbinieki.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.