Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pēc plašām diskusijām 9. klases absolventu tomēr uzņem pagasta vidusskolā

A. Upīša Skrīveru vidusskolā izstrādāts un Aizkraukles novada domes sēdē apstiprināts skolas nolikums par uzņemšanas kritērijiem vidusskolā. Tajā noteikts, ka gada vērtējumi matemātikā, angļu valodā un latviešu valodā skolēnam nevar būt zemāki par piecām ballēm.
No informācijas, ko saņēmis “Staburags”, turpināt mācības vidusskolā Skrīveros vēlējās četri bērni, kuriem matemātikas eksāmenā ir šīs četras balles, bet pārējos priekšmetos sekmes augstākas. Turklāt arī ģimenes situācija dažiem ir tāda, ka bērniem labāk mācīties uz vietas, jo ir finansiāli grūti sūtīt citā skolā. Tomēr vietējā skolā viņus neuzņēma, atsaucoties uz nolikumu. Viena no ģimenēm, kura lūdza nepubliskot viņu vārdu, ar šo situāciju nevēlējās samierināties. Līdz šim pārrunas skolā ar direktori Ieviņu Piļku bija nesekmīgas, un vecāki ar iesniegumu vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā, Tiesībsarga birojā un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, kā arī informēja par to pašvaldību, jo uzskatīja, ka, neuzņemot bērnu skolā tuvāk dzīvesvietai, pārkāptas viņa tiesības iegūt izglītību. Kā pagājušajā nedēļā sarunā ar laikrakstu atzina viena no neuzņemtā bērna mammām, grūti pateikt, kāpēc ir šāda nostāja. Konsultējoties Tiesībsarga birojā un citās skolās, visur atzina, ka vienmēr ir kāds izņēmums, kura dēļ var pārskatīt vai nepiemērot konkrētos noteikumus. Jā, bērnam matemātika nav stiprā puse, tas nenozīmē, ka labas sekmes nav un nebūs citos priekšmetos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.