
Aizkrauklē, “IGA centrā” aizvadīts skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais gadatirgus “Cits bazārs”, kurā savus ražojumus un darinājumus prezentēja un pārdeva jaunie uzņēmēji no Aizkraukles un Madonas novada, Jelgavas, Rīgas, Ulbrokas.
Katru gadu bērni un jaunieši pārsteidz ar ko vēl neredzētu, viņu izdoma, drosme, apņēmība un talants ir apbrīnojami un vērā ņemami. Reizēm šķiet, ka no jaunajiem darboņiem varētu pamācīties arī pieredzējuši uzņēmēji. Par sabraukušo jauno uzņēmēju veikumu ļoti atzinīgi izteicās arī pircēji, kas šajā dienā iegriezās “IGA centrā” un pie reizes izstaigāja arī gadatirgu “Cits bazārs”.
Šogad “Citā bazārā” piedalījās 47 skolēnu mācību uzņēmumi un šis pasākums Aizkrauklē kļuvis jau par stabilu tradīciju, kura rīkošanu atbalsta vietējā pašvaldība, “IGA centrs”, novada uzņēmēji, kā arī skolēnu mācību uzņēmumu programmas stratēģiskais atbalstītājs “Swedbank”. Atklājot pasākumu, Aizkraukles novada vadītājs Leons Līdums uzsvēra, ka uzņēmējdarbība novadā ir ļoti svarīga, tāpēc vietējā pašvaldība atbalsta visus pasākumus, kas saistās ar dažādām uzņēmējdarbības izpausmēm. “Saprotam, ka tieši jaunieši ir mūsu nākamie uzņēmēji, kas pildīs mūsu budžetu, lai sabiedrība kopumā varētu dzīvot pārticīgi. Patiess prieks apzināties, ka “Junior Achievement Latvia” skolēnu mācību uzņēmumu programma Aizkraukles novadā tiek īstenota jau vairāk nekā 20 gadu. Mēs šo mācību programmu ieviesām, kad es strādāju skolā un Zane bija mana kolēģe. Pa šo laiku ir izaugusi uzņēmēju paaudze, kuri izgšājuši šo mācību. Esam liecinieki pirmajām praktiskajām iemaņām, ko jaunieši gūst uzņēmējdarbībā. Zināšanas un prasmes, ko bērni un jaunieši gūst, darbojoties šajā programmā, parāda, vai viņi ir piemēroti biznesam, vai tas ir ceļš, ko jaunieši vēlas iet,” sacīja L. Līdums.
“Swedbank” pārstāve Terēze Baumgartena, kas bija arī viena no uzņēmumu vērtētājām žūrijā, sacīja: “Mēs jau vairāk nekā desmit gadu atbalstam šo pasākumu. Par uzņēmēju nepiedzimst un nekļūst vienā dienā, tas ir prasmju, īpašību un zināšanu kopums, kas jāapgūst un jāpilnveido. Katrs veiksmīgs uzņēmējs pateiks, ka vislabāk attīstīties, balstoties savā pieredzē. Un šajā pasākumā jūs esat spēruši pirmos soļus, lai nākotnē kļūtu par veiksmīgiem uzņēmējiem.”
Tradicionāli šādos pasākumos skolēnu mācību uzņēmumi tiek vērtēti un arī apbalvoti dažādās nominācijās. Šogad balvas gan pamatskolu, gan vidusskolu grupā tika pasniegas šādās nominācijās: Sociāli atbildīgs uzņēmums, Tehnoloģiskās inovācijas produkts vai pakalpojums, Labākā pārdošanas komanda, Labākais stends, Uz zināšanām balstīts produkts vai pakalpojums, Ilgtspējīgs produkts vai pakalpojums un Labākā dāvana. Šoreiz gan galvenās balvas aizceļoja pie jaunajiem uzņēmējiem citos novados, taču tika pasniegtas arī dažādas speciālās balvas un tā saņēma arī mūsu novada jaunieši.
Aizkraukles novadā skolēnu mācību uzņēmumu programma tiek īstenota četrās skolās – Aizkraukles novada vidusskolā, Skrīveru, Pļaviņu un Jaunjelgavas vidusskolā un tajā var iesaistīties audzēkņi no 4. klases. Tirdziņā piedalījās astoņi vietējie uzņēmēji, kas piedāvāja no kafijas biezumiem gatavotus trauciņus rotaslietām un citiem sīkumiem, ar 3D printeri printētas plastmasas garšvielu nūjiņas, dekoru turētājus un vadu savilcējus, ēterisko eļļu smaržas, rotaslietas, tamborētas rotaļlietas, personalizētus, unikālus kalendārus, pīrādziņus un videi draudzīgus gaisa atsvaidzinātājus.
8. martā Rīgā, tirdzniecības centrā “Domina” notiks Latvijas mēroga skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “Cits bazārs”, kurā no vairāk nekā 450 pieteikumiem izvēlēti 270 skolēnu mācību uzņēmumi. Tajā skaitā arī divas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas mācību firmas. Viena no tām ir “Alitins”, kas izgatavo polimēra auskarus, stikla pērlīšu kaklarotas un tamborētas rotaļlietas. Otra – “TEGAJA”, kas darina videi draudzīgus trauciņus no pārstrādātiem kafijas biezumiem. Abas piedalījās arī tirdziņā Aizkrauklē.
Reklāma