Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Parkā sagaida Daugavas racēji

OSKARA VĪTOLIŅA VEIDOTĀS KOKA SKULPTŪRAS pastaigu takā Vīgantes parkā stāsta teiku par Daugavas rakšanu. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Ja kuģīša “Sēlis” kapteinis Uldis rāda Staburagu no Daugavas puses, bet bibliotekāre un gide Iveta kopā ar tūristiem izstaigā ievērojamākās pagasta vietas gar Daugavas krastu, tad staburadzietis Oskars Vītoliņš pagasta viesus cauri parkam izved ar koka tēliem no teikas par to, kā zvēri Daugavu raka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigu taka Vīgantes parkā nosaukta par Daugavas taku un tās izveide ir saieta nama vadītājas Signes Sniedzes ideja. “Man pašai uzdāvināja vienu Oskara koka skulptūriņu un es domāju — ja jau mums pagastā ir šāds mākslinieks, kāpēc gan to neizmantot. Ideja par šādu pastaigu taku ļoti labi atbilst šai vietai, šim Daugavas līkumam. Uzrunāju Oskaru un viņš bija ļoti atsaucīgs, sakot, ka ļoti labprāt atstātu kaut ko vērtīgu un paliekošu,” stāsta Signe. Skulptūru veidošanai daļēji izmantoja parkā kritušos un izzāģētos bīstamos kokus, un Oskara darinātie skulpturālie tēli ir viņa dāvana pagastam un Vīgantes parkam. Teikā Daugavas rakšanā iesaistīti vismaz desmit dažādi zvēri, putni un zivis, un arī takā visus tos var apskatīt.

Taka izveidota pagājušajā gadā. Šogad to vēl vajadzētu noformēt, uzlikt norādes, un nākotnē ir doma teiku ieskaņot un izveidot stendu, kurā noskenējot kvadrātkodu, telefonā vai planšetē, ejot pa taku, to varētu arī noklausīties. Šobrīd to var atrast radio arhīvā vai pieteikties ekskursijā pie Ivetas, kura izstāstīs un visu parādīs.

Oskara Vītoliņa veidotās koka skulptūras redzamas arī citviet parkā, taču tajā atrodami arī citu koktēlnieku darbi. Piemēram, Janci un Marču no rakstnieka Valda stāsta par Staburaga bērniem, darinājuši brāļi Rūrāni.

Projekts “Sēlijas kopienu stāsti” tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursa “Sēlijas kultūras programma” finansiālu atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.