Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Paredzēts dzīvokļa remonts – kā pareizi plānot remonta gaitu?

Neatkarīgi no tā, vai paredzēts neliels kosmētiskais remonts vai kapitāla pārbūve, veiksmīga rezultāta pamatā ir pārdomāta plānošana. Vispirms jāsaprot, kāda mēroga remontam gatavojaties.

Kosmētiskais remonts piemērots tad, ja plānots savam mājoklim piešķirt citu izskatu un mainīt iekārtojumu – līdz ar to arī tam vajadzīgie laika un finanšu resursi ir mazāki. Kosmētiskais remonts neietver vērienīgu telpu pārplānošanu, inženiertehnisko tīklu pārbūvi, sienu nojaukšanu un citas nozīmīgas pārmaiņas mājoklī. Daļu no darbiem iespējams veikt pašu spēkiem, nav arī vajadzīga darbu saskaņošana ar būvvaldi.

Savukārt, ja plānojat kapitālo remontu, vispirms jāveic sagatavošanās darbi – jāvēršas pie sertificēta arhitekta, kurš iepazīsies ar plānotajiem darbiem, sniegs savu vērtējumu un sagatavos vajadzīgo dokumentāciju iesniegšanai būvvaldē. Tātad plānojot kapitālā remonta izmaksas, jārēķinās arī ar maksu par arhitekta pakalpojumiem un ar saskaņošanu saistītajiem izdevumiem. Turklāt jārēķinās, ka viss šis process var aizņemt diezgan daudz laika.

Taču, lai kādi būtu jūsu remontdarbu plāni, atcerieties, ka remonts ir lielisks veids, kā uzlabot savas ģimenes dzīves apstākļus un palielināt nekustamā īpašuma vērtību.

Lai remontdarbu process un rezultāts apmierinātu, ļoti svarīga ir rūpīga plānošana, jo ceļā uz gala rezultātu var gadīties negaidīti šķēršļi. Turpinājumā galvenie aspekti, kas jāņem vērā, pirms remontdarbu uzsākšanas.

Novērtējiet remonta apjomu un prioritātes

Ja nopietni remontdarbi nav vajadzīgi un ir vēlme tikai pēc vizuālām pārmaiņām un iekārtojuma maiņas, pietiks tikai ar kosmētisko remontu, ko, izvērtējot savas iespējas, var veikt bez meistaru piesaistes.

Nepieciešams noteikt galvenās vajadzības un prioritātes, lai novērtētu, kādi resursi vajadzīgi, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Piemēram, remonts vannas istabā noteikti ietver lielāku darbu apjomu. Tā laikā var būt jāveic specifiski darbi, kam nepieciešams piesaistīt speciālistu. Tas, savukārt, nozīmē papildu laiku un finanšu resursus.

Sastādiet remonta budžetu

Vispirms jānosaka summa, ko plānots remontam atvēlēt. Ņemot vērā, ka remonta laikā gandrīz viennozīmīgi radīsies neplānoti izdevumi, remonta budžetam jāpieskaita vēl 10 – 15 %. Jābūt gataviem, ka sakarā ar neprognozējamu materiālu cenu kāpumu, noteikti pieaugs arī neparedzētie izdevumi.

Jautājiet padomu speciālistiem

Ne visiem ir spējas vizualizēt savas idejas gatavos risinājumos, tādēļ ļoti noderīgs ir interjera dizainera vai arhitekta padoms. Kā iekārtot funkcionālu virtuvi vai sarežģītu ieejas zonu, vislabāk spēs ieteikt speciālisti.

Profesionāļu ieteikumi palīdz uzlabot remonta rezultātu, jo ļaus izvairīties no dārgām nezināšanas kļūdām.

Plānojiet savu laiku

Ja remontu iecerēts veikt pašu spēkiem, noteikti vēlēsieties to izdarīt iespējami īsā laika posmā. Tādā gadījumā jārēķinās, ka tam nāksies veltīt visu savu brīvo laiku, tostarp vakarus un , iespējams, arī kādu daļu no atvaļinājuma.

Ja remontdarbus plānojat uzticēt meistaram, tad jāseko līdzi darbu kvalitātei un remonta faktiskām izmaksām, lai jūs nepārsteigtu neplānoti darbi un izmaksu kāpums.

Organizējiet uzturēšanos dzīvoklī

Uzturēties mājoklī, kurā notiek remonts, var būt neērti pat tad, ja tur tiek veikts tikai kosmētiskais remonts, tādēļ ir vērts padomāt par iespēju remontdarbu laikā nakšņot kaut kur citur.

Atvēliet laiku dizaina idejām un plānošanai

Veltiet laiku, lai izpētītu būvmateriālu veikalu piedāvājumu. Tāpat ir vērts pierakstīties veikalu jaunumu saņemšanai savā e- pastā, lai nepalaistu garām akcijas un idejas, kas Jums var izrādīties ļoti noderīgas. Iedvesmu dizaina idejām varat smelties arī vietnē Pinterest.

Ieplānojiet darbus, ko plānots veikt pašu spēkiem

Ja dzīvoklī plānota tapešu pārlīmēšana, jauna grīdas seguma ieklāšana, logu un durvju krāsošana, špaktelēšanas un slīpēšanas darbi, process jāsāk ar atbrīvošanos no vecā. Pēc tam var sākt pārmaiņu procesu.

Arī tad, ja remontdarbus iecerēts uzticēt kādam citam, daļu no sagatavošanās darbiem, piemēram, veco tapešu noplēšanu, varat veikt paša spēkiem. Tas ļaus ietaupīt naudas līdzekļus.

Paredziet darbus, ko uzticēsiet profesionāļiem.

Laicīgi ieplānojiet darbus, ko uzticēsiet profesionāļiem. Ja vien Jums nav pārliecinošas zināšanas un pieredze šajā jomā, ar elektrību un santehniku saistītos darbus visdrošāk uzticēt speciālistiem. Jārēķinās, ka labi meistari ir noslogoti, tādēļ par iespējām saņemt Jums vajadzīgos pakalpojumus jāinteresējas laicīgi. Tāpat pirms darbu sākšanas jāvienojas par veicamo darbu apjomu un izmaksām.

Plānojiet savas mājsaimniecības budžetu

Neatkarīgi no aktuālo darbu apjoma, jārēķinās, ka remonts ieviesīs savas korekcijas mājsaimniecības budžeta plānā. Pirms remonta uzsākšanas rūpīgi jāizvērtē savas finansiālās iespējas un jāsaprot, vai ar Jūsu rīcībā esošajiem finanšu līdzekļiem pietiks, lai segtu visas ar remontu saistītās izmaksas. Ja saprotat, ka finanšu tomēr visam nepietiks, noderēt var kredīts dzīvokļa remontam. Tomēr pirms kredīta noformēšanas rūpīgi jāizvērtē sava maksātspēja.

Pārējie organizatoriskie darbi

Ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā un remontdarbi var radīt kādas neērtības kaimiņiem, tad par saviem plāniem ieteicams viņus informēt. Savlaicīgi risināms jautājums ir arī būvatkritumu izvešana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.