Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Par Jauniešu domes vadītāju ievēlēta Amanda Malatkovska

Šogad oktobrī izveidota Jauniešu dome, kurā darbojas 15 jaunieši no visa Aizkraukles novada. Tagad ievēlēta arī tās priekšsēdētāja, un šos pienākumus pildīs aizkraukliete Amanda Malatkovska. Viņas vietniece būs Gabriēla Elizabete Kareva no Aizkraukles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne stāsta, ka pirms vēlēšanām ar jauniešiem vēlreiz pārrunāti izveidotās domes darbības principi, mērķi, un pieteiktie vadītāju kandidāti prezentēja sevi. Jaunieši uzticējās pieredzei, jo Amanda bijusi arī Jauniešu domes dalībniece un vadītāja līdzšinējā Aizkraukles novadā. Citās apvienībās tādas organizācijas nebija, un lielai daļai tā būs jauna pieredze un iespēja.

— Jaunieši bija priecīgi atkal tikties, ir vajadzīgas kopīgas aktivitātes, lai viņi viens otru labāk iepazīst, jo dome apvieno visu novadu. Tas palīdz darbam, azarts un vēlme darboties ir, jo domē ir aktīvi jaunieši, — teica Līga Kriškijāne Aizkraukles novada Jauniešu domes izveide ir viena no projekta “Iepazīsties — politika!” aktivitātēm. Tagad Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs sācis īstenot jaunu projektu “Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024 — 2026”, kas guvis atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas finansētajā projektu konkursā “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī”. Tas ilgs līdz nākamā gada 30. oktobrim, tam kopējais finansējums — 6997,77 eiro.

Projektā paredzēts iesaistīt Aizkraukles novadā dzīvojošos jauniešus no 13 līdz 25 gadu vecumam, jaunatnes jomas darbiniekus un arī jaunievēlētās Aizkraukles novada Jauniešu domes pārstāvjus. Tā mērķis ir stiprināt jaunatnes jomu Aizkraukles novadā, izstrādāt un apstiprināt jaunatnes politikas stratēģiju tuvākajiem trijiem gadiem. Līga Kriškijāne teic, ka tādējādi tiks veidots plānveidīgs un vienots darbs ar jaunatni visā Aizkraukles novadā. Viena no galvenajām aktivitātēm ir arī izvērtēt Aizkraukles novada jaunatnes politikas stratēģiju 2020. — 2022. gadam, kā arī pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības plānošanas dokumentus jaunatnes jomā, konsultējoties ar speciālistiem, izstrādāt aptauju stratēģiski svarīgu jautājumu izpētei. Jauniešiem plānotas arī savstarpējās saliedēšanas aktivitātes, stiprinot komandas darbu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.