Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Par drošību atbildīgs katrs pats

Par drošību kibervidē un izglītību tās nodrošināšanā atbild katrs pats. Visbīstamākais posms kibernoziegumu mēģinājumos ir gala lietotājs ar savu uztveri un izglītību šajā jautājumā. Ja runājam par pašu infrastruktūru, tīklu un sistēmu drošību, tad tajā ir ieguldīts un izdarīts daudz. Tā vienkārši no malas izdarīt ko sliktu nevar. Pamatatbildība gulstas uz lietotāju — bieži var novērot elementāras higiēnas neievērošanu. Ja medicīnā, inženierzinātnēs un citās nozarēs ir pašsaprotami pieņemts, ka darba instrumentiem jābūt kārtībā, jārīkojas atbilstoši noteikumiem un jāievēro standarta drošība, tad IT nozarē joprojām cilvēki ir vieglprātīgi. Jebkurā citā sfērā cilvēki ir atbildīgāki, bet IT jautājumos noteikumus neievēro un pēc tam brīnās par problēmām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.