Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Paplašinātā ainava” — četru mākslinieču redzējums. Darbi veidoti no papīra, ādas, metāla un porcelāna

Gintas Grincēvičas foto

Muzeju naktī Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos” atklāja četru mākslinieču — draudzeņu — izstādi “Paplašinātā ainava”. Mēnesi būs apskatāmi dažādi darbi, kas veidoti no papīra, ādas, metāla un porcelāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzejā izstādīti Signes Kraukles, Žanetes Žvīgures, Lienes Eltermanes un Ingas Galvānes radītie mākslas darbi. Mākslinieču veikumu vieno nosaukums “Paplašinātā ainava”, jo netālu no muzeja paveras viena no Latvijas skaistākajām ainavām — skats uz Daugavu un pļavu.

“Pēdējos darbos esmu iedvesmojusies un attēloju saulrietu, rozes un Daugavas ainavas,” sacīja Ž. Žvīgure, kura apglezno porcelānu.

Apskatāmos papīra veidojumus radījusi Signe Kraukle: “Iedvesmojoties no kolēģes Žanetes, kad apmainījāmies ar pirmajām domām un idejām, ievēroju rozes. Kāda kolēģe man aizdeva grāmatu, kurā bija parādīts, kā veido papīra ziedus. Man bija āķis lūpā — tas tagad apskatāms izstādē. Parasti mani darbi ir gaismas objekti baltā un melnā krāsā, bet šoreiz, kolēģu iedrošināta, atļāvos būt arī krāsaināka.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāku darbu autore ir Liene Eltermane. Viņas darbos jūtamas Liepājas noskaņas — sarkano ķieģeļu tematika, no kuriem tika būvēts vecais Liepājas cietums. Arī gulbja eksponāti radīti, iedvesmojoties no piejūras pilsētas. Māksliniece darbu veltījusi pēdējam Liepājas parka dīķa iemītniekam. Darbos jaušams arī Karostas cietokšņa un jūras krasta ainavas atainojums. Izstādē apskatāmi arī mākslinieces darbi no ādas un radītie grāmatsējumu vāki. Liela personiska piesaiste ir darbiem, kurus māksliniece nosaukusi par “ģimenes melnajām kastēm”. Tās ir kartona kastes, kurās ievietotas ģimenes locekļu fotogrāfijas un viņus raksturojoši priekšmeti. “Viena veltīta mammai — viņa bija tekstilmāksliniece. Kastē ir mammas atspoles. Cita kaste veltīta tētim — gleznotājam Jānim Eltermanim. Vienā fotogrāfijā esam kopā ar tēti mežā, viņš man māca gleznot ar eļļas krāsām. Kā piemiņas relikvija kastē ir ieliktas tēta izmantotās krāsu tūbiņas. Vēl citā kastē apskatāmi tālāki ģimenes atzari,” atklāšanā stāstīja L. Eltermane.

Inga Galvāne brīvajā laikā darbojas ar metālu, keramiku, kā arī porcelāna apgleznošanu. Viņas pamatdarbs ir skolā, kur viņa pasniedz metālapstrādi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.