Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Papildina Latvijas stāstu karti

“Esi aktīvs — piedalies” — ar šādu devīzi Kokneses biedrība “Pērses krasts” aicina iesaistīties tās īstenotajā projektā. Viena no tā aktivitātēm bija tikšanās ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja digitālās platformas “Gadsimta stāsti” veidotājām, lai sāktu pierakstīt savus stāstus. Pirmie tapa arī par Koknesi.
Piepildīta daudziem stāstiem
“Gadsimta stāsti” ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izveidota platforma, lai iesaistītu cilvēkus dokumentēt liecības par pēdējo paaudžu ikdienas dzīvi Latvijā un arī atgādinātu par nesenā pagātnes mantojuma dokumentēšanas nozīmi gan dzimtas vēsturē, gan pētniecībā. Platforma ir jauna, atvērta tikai šī gada marta beigās, bet jau piepildīta ar daudziem stāstiem vairākās tēmās, kas ir gana plašas. To var atrast Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sadaļā “emuzejs”, kur ir arī citu materiālu klāsts dažādām interešu grupām.
Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētniece, kultūrvēsturniece, mākslas zinātņu doktore Ieva Pīgozne un vēsturniece, etnogrāfe, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Sanita Kalna ir daļa no “Gadsimta stāstu” veidotāju komandas. Platformas izveides ideja ir Ievas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.