Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Novadniekiem jauni personīgie rekordi un medaļas

Treniņos ieguldītais darbs atmaksājas. Rūdolfs Doncovs (pirmais no kreisās) un Markuss Kļaviņš sacensībās Valmierā. Foto no personīgā arhīva.

Jāņa Daliņa vieglatlētikas manēžā notika pirmās plašākās Latvijas jauno vieglatlētu sacensības 2023. gadā — “Valmiera — Valga”, kurā piedalījās vairāk nekā 500 sportistu no Latvijas un Igaunijas sporta skolām. Veiksmīgus startus aizvadīja vairāki Aizkraukles novada sporta skolas audzēkņi, daži izcīnīja vietu uz goda pjedestāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz starta izgāja pieci trenera Dāvja Kalniņa gatavotie vieglatlēti. U16 grupā tāllēkšanas sektorā jāizceļ Kadrijas Amandas Birkānes rezultāts. Jauniete izcīnīja bronzas godalgu, aizlecot 5,10 metrus tālu, kas ir jauns viņas personīgais rekords. Kadrijai vēl viens personīgas rekords 60 metru barjerskrējienā ar 9,67 sekundēm un 4. vieta, bet augstlēkšanā šoreiz izdevās pārlēkt 1,45 metrus, kas deva dalītu 7.-10. vietu. Daudzcīņniece Marta Užule, kurai šīs bija vienas no sagatavošanās sacensībām janvāra beigās gaidāmajam Latvijas čempionātam, 32 dalībnieču konkurencē izcīnīja uzvaru U16 jauniešu augstlēkšanā ar rezultātu 1,56 metri. Martai arī 2. vieta lodes grūšanā ar jaunu personīgo rekordu telpās — 10,69 metri. Tāllēkšanā koknesietei izdevās izcīnīt 6. vietu ar rezultātu 4,94 m.

Sacensībās piedalījās arī pieci trenera Aigara Rubļa audzēkņi. Īpaši veiksmīgi starti padevās U16 grupas vieglatlētam Rūdolfam Doncovam — visās trīs disciplīnās, kurās viņš startēja, jauni personīgie rekordi. Tāllēkšanas sektorā jaunietis ar 5,62 metrus tālu lēcienu izcīnīja uzvaru, četrus kilogramus smagā lode lidoja 10,80 metru tālu, kas bija 4. labākais rezultāts, savukārt 60 metru skrējienu Rūdolfs veica 7, 85 sekundēs, ierindojoties 5. pozīcijā.

Bronzas lēciens un jauns personīgais rekords. Uz goda pjedestāla 3. pakāpiena kāpa Kadrija Amanda Birkāne. Foto no personīgā arhīva.

Treneres Irēnas Vītolas audzēknis Gatis Karabanovs U18 grupā piecu kilogramu lodes grūšanā ar rezultātu 13,56 m izcīnīja 4. vietu. Tas nav sportista labākais uzrādītais rezultāts, tāpat piekāpties nācās ne tikai Latvijas lodes grūdējiem, bet arī sportistam no Igaunijas. Sieviešu U20 grupā pirmo reizi četrus kilogramus smagu lodi grūda Linda Renāte Šmeikste (8,41 m, 8. vieta). Sacensībās piedalījās arī Anitas Jegorovas audzēkņi.