Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Novadnieki apgūst zināšanas par demokrātiju. 

Darbu sākusi Demokrātijas akadēmija, kuras studenti ir vairāk nekā 200 valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju pārstāvju, kā arī vietējie līderi no visiem Latvijas reģioniem. Viņu vidū arī Aizkraukles novada aktīvie cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Demokrātijas akadēmijas ideju īsteno biedrība “Latvijas Lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Valmieras novada fondu, Dienvidlatgales, Zemgales un Kurzemes NVO centru. Īpaši izstrādāta mācību programma mācību dalībniekiem sniegs jaunas zināšanas, iespēju pilnveidot savas personiskās un profesionālās kompetences, uzdrošināties līdzdarboties, iedvesmoties no reāliem pieredzes stāstiem, viedokļu līderiem un savas jomas profesionāļiem. Mācībām paredzētas četras mācību dienas Rīgā nodarbībām ar vadošajiem Latvijas ekspertiem un tikpat daudz praktisku nodarbību katrā no Latvijas reģioniem. Kopumā mācības ilgs četrus mēnešus un ir bez maksas.

Akadēmijas atklāšanā dalībniekus uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, Demokrātijas akadēmijas vadītāja Anita Seļicka, Latvijas Tautas frontes līderis Dainis Īvāns, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un Valsts pārvaldes Politikas departamenta konsultantes Inese Kušķe un Zane Legzdiņa-Joja, biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore Kristīne Zonberga, Sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore Iveta Kažoka, kā arī citi. Viņi akcentēja ne tikai demokrātijas vērtības, bet arī dalījās savā pieredzē, kā iedzīvotājs kļūst pilsoniski aktīvs. Mācību pirmā diena noslēdzās ar ieskatu Latvijas nevalstisko organizāciju daudzveidībā, ieskicējot dažādus organizāciju darbības modeļus, to darbības ieguldījumu demokrātijas procesos, sniedzot iespēju mācību dalībniekiem iepazīties ar mērķtiecīgi īstenotām praksēm.

Demokrātijas akadēmijā zināšanas apgūs arī dalībnieki no Jaunjelgavas, Mazzalves, Kokneses un Pļaviņām. Mācības sāks arī Žanna Miezīte no biedrības “Ērberģietes”. Viņa stāsta, ka pieteikšanās bija iespējama visiem un viņa labprāt to izmantoja.

— Mācību mērķis ir informēt sabiedrību par demokrātijas procesiem, aktuālajiem notikumiem, vēsturi, analizēt informāciju. Akadēmija ir ne tikai zināšanas, bet arī jauni kontakti un pieredze, jo tajā iesaistījušās dažādas sabiedriskās organizācijas, — atzīst mazzalviete Žanna Miezīte. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.