Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Notiks rakstniekam un gleznotājam Jānim Jaunsudrabiņam veltīts sarīkojums “Draugi un gadi. Gadi un draugi”

Šogad augustā Neretā, Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā Riekstiņi” notika rakstnieka 145. dzimšanas dienai veltīts pasākums.

Jāņa Akuratera muzejā, Ojāra Vācieša ielā 6а Torņakalnā, Rīgā, šodien pulksten 13 notiks rakstnieka un gleznotāja Jāņa Jaunsudrabiņa 145.jubilejai veltīts pasākums “Draugi un gadi. Gadi un draugi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma pirmajā daļā būs iespēja redzēt iestudējumu “Jānis Jaunsudrabiņš viesojas Akuratera mājā”, kurā Jaunsudrabiņa, Laimas Akurateres un Marijas Annas Akurateres lomās iejutīsies Kultūras centra “Iļģuciems” amatierteātra “Rampa” aktieri. Piedalīsies arī Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” sieviešu koris “Ausma”. Iestudējuma – skices režisore ir Ināra Čakste.

Jaunsudrabiņš savulaik kā Akuratera draugs ir vairākkārt ciemojies šajā dzejnieka celtajā savrupmājā. Arī patlaban muzeja ekspozīcijā dzejnieka kabinetā var aplūkot divas Jaunsudrabiņa Akurateram dāvātās gleznas. Taču iestudējums vēstīs par kādu iespējamu Jaunsudrabiņa viesošanos drauga mājās jau pēc viņa aiziešanas mūžībā, kad dzīvas kļūst tikai atmiņas, pauda Valtere.

Pasākuma otrajā daļā būs iespēja Akuratera mājas pagalmā noskatīties Iļģuciema Kultūras centra amatierteātra “Rampa” Jaunsudrabiņa lugas “Jo pliks, jo traks” izrādi, kuras režisore ir Čakste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komēdiju “Jo pliks un traks” Jaunsudrabiņš saraksta 20.gadsimta 20.gados un grāmatā pirmoreiz publicē 1926.gadā. Tad arī šī luga piedzīvo pirmizrādes Nacionālajā teātrī un Ceļojošā teātrī.

Jānis Jaunsudrabiņš (dzimis 1877. gada 25. augustā, miris 1962. gada 28. augustā) bija latviešu rakstnieks, gleznotājs, grāmatu ilustrators un viens no pirmajiem latviešu mākslas teorētiķiem un kritiķiem. Neatkarīgo mākslinieku vienības biedrs un priekšsēdētājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.