Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Notekūdeņu monitorings uzrāda strauju jauna Covid‑19 omikrona izplatības pieaugumu Latvijā

Ilustrācija no canva.com

Veicot iknedēļas notekūdeņu monitoringu Latvijā, valsts zinātniskā institūta “BIOR” eksperti novērojuši strauju jaunā Covid-19 omikrona izplatību Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina notekūdeņu monitoringa dati, atsevišķās pašvaldībās izplatās jaunais Omikron paveida XBB.1.5. apakšlīnija.  Monitoringa datus apliecina arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija, ka vairāk nekā par 15% pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits.

Kā pauž institūta “BIOR” direktors Aivars Bērziņš, jau vairāk nekā gadu institūts sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un pašvaldībām veic notekūdeņu monitoringu, pielāgojot paraugu ņemšanas biežumu atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī.

“”BIOR” izstrādātā notekūdeņu monitoringa sistēma ļauj prognozēt iespējamus slimības uzliesmojumus un monitorēt vīrusa izplatību. Šobrīd novērojam, ka vīrusa izplatības tendence palielinās. Svarīgi, ja cilvēkam nav saslimšanas simptomu, notekūdeņos tomēr var konstatēt šī vīrusa klātbūtni un izplatību konkrētās pašvaldībās,” uzsver institūta “BIOR” direktors A.Bērziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju par aktuālajiem monitoringa rezultātiem institūts “BIOR” regulāri sniedz SPKC. Sabiedrība aktuālajiem datiem un vīrusa izplatības dinamikai pašvaldībās var sekot mājas lapā www.bior.lv

Pašvaldības, kurās regulāri tiek veikts notekūdeņu monitorings: Rīgā, Liepājā, Limbažos, Jelgavā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Salaspilī, Tukumā, Daugavpilī, Bauskā, Madonā, Talsos un Saldū.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.