Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Noteikta vienota maksa Aizkraukles mūzikas, mākslas un sporta skolās

Apstiprināti vienoti saistošie noteikumi, kuros noteikta vecāku līdzfinansējuma maksa par bērnu izglītības ieguvi visās Aizkraukles novada pašvaldības dibinātajās profesionālās ievirzes izglītības iestādēs – mūzikas, mākslas un sporta skolās – informē Aizkraukles novada Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz administratīvi teritoriālajai reformai sešos līdzšinējos novados bija izstrādāti katram savi saistošie noteikumi, kas noteica vecāku daļēju līdzmaksājuma apmēru, atvieglojumu politiku un samaksas kārtību. Vecāku līdzfinansējuma apmērs mūzikas un mākslas skolās Skrīveru novadā bija 7,11 eiro mēnesī, Pļaviņu novadā – 10 eiro, Aizkraukles novadā – 11 eiro, Kokneses novadā – 14 eiro mēnesī. 

Pašvaldībā skaidro, ka vairākos novados līdzfinansējuma apmērs nav bijis mainīts ilgus gadus, piemēram, Aizkraukles novadā – kopš 2011.gada. Aizkraukles novada Sporta skolā vecāku līdzfinansējums līdz šim netika piemērots.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Aizkraukles novadā darbojas septiņas profesionālās ievirzes izglītības iestādes: Aizkraukles mākslas skola, P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skola, Aizkraukles novada Sporta skola, Kokneses mūzikas skola, Pļaviņu Mākslas skola, Pļaviņu Mūzikas skola un Skrīveru Mūzikas un mākslas skola. Pieņemtie saistošie noteikumi paredz, ka tagad visās Aizkraukles novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs būs vienots vecāku līdzmaksājums, atvieglojumu sistēma, maksājumu veikšanas un uzskaites kārtība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka līdzfinansējuma apjoms mūzikas un mākslas skolās būs 15 eiro mēnesī vienam izglītojamajam, sporta skolā – 5 eiro mēnesī vienam izglītojamajam.

Audzēkņiem, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Aizkraukles novada administratīvajā teritorijā vai, ja vismaz vienam no izglītojamā vecākiem dzīvesvieta nav deklarēta Aizkraukles novadā, līdzfinansējuma apmērs vienam audzēknim noteikts 30 eiro mēnesī, izņemot gadījumus, kad skola ir izglītojamā deklarētajai dzīvesvietai tuvākā šāda tipa profesionālas ievirzes skola.

Tāpat noteikumos paredzēti līdzfinansējuma maksas atvieglojumi. No maksas tiek atbrīvoti skolēni ar invaliditāti, bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni, skolēni no daudzbērnu un ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās statuss. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No līdzfinansējuma maksas 50% apmērā atbrīvo, ja izglītojamais ir no ģimenes, kurai piešķirts maznodrošinātas statuss, skolā mācās vismaz divi bērni no vienas ģimenes, izglītojamais sporta skolā vienlaicīgi apgūst divas programmas. Tāpat skolas direktors ar rīkojumu var piešķir atvieglojumus audzēkņiem, kuri guvuši godalgotas vietas valsts un starptautiskos konkursos vai sporta sacensībās.

Līdzfinansējumu iekasē par mācību laiku no 1.septembra līdz 31.maijam.

Līdzfinansējums par kārtējo mēnesi maksājams Aizkraukles novada pašvaldības kasē vai bankas kontā līdz 25.datumam, pamatojoties uz audzēkņu vecākiem personīgi izsniegto vai elektroniski nosūtīto rēķinu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.