Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Norvēģu rakstnieka Ērlinga Kages meditatīvs darbs “Soli pa solim”

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā norvēģu rakstnieka Ērlinga Kages meditatīvu darbu “Soli pa solim”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virzīties uz priekšu ir mūsu dabā. Cilvēka spēja nostāties uz divām kājām aizvedusi mūs tur, kur esam šobrīd. Līdz ar to rodas jautājums — cik svarīgi ir iet? Kur soļi mūs ved? Kāds ir to mērķis?

Šajā grāmatā bestsellera “Klusums trokšņa laikmetā” autors Ērlings Kage atklāj iešanas prieku un nozīmi. Viņaprāt, tie, kas iet, dzīvo ilgāk un labāk. “Kad esmu apāvis apavus un ļauju domām klejot, esmu pārliecināts par vienu — spert soli pēc soļa ir pats svarīgākais, ko mēs varam darīt.”

“Cilvēkam staigājot, nesvarīgas domas un pārdzīvojumi sajaucas ar citiem, kas, iespējams, ir svarīgi. Kaut kas smieklīgs un kaut kas nopietns var iegūt vienlīdz lielu nozīmi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti interesanta grāmata, kurā autors apspriež soļošanas nozīmi un to, ka cilvēks spēj izprast sevi caur iešanu — no seniem laikiem līdz mūsdienām. Par iešanu literatūrā (no klasikas līdz mūsdienām), sengrieķu filozofijā, kā arī mazkustīga dzīvesveida briesmām. Man patika ideja, ka mazkustīgus cilvēkus ir vieglāk kontrolēt, un visas revolūcijas notika staigāšanā”, atsauksme no “Goodreads”.

Ērlings Kage ir norvēģu ceļotājs, grāmatu autors, kalnā kāpējs, jurists ar Kembridžas Universitātes filozofijas grādu, mākslas darbu kolekcionārs, izdevējs un trīs meitu tēvs. Kā arī pirmais cilvēks, kurš sasniedzis “trīs virsotnes” — ziemeļpolu, dienvidpolu un Everestu, pavadījis 50 dienu Antarktīdā bez jebkādas saziņas ar pasauli.

No norvēģu valodas tulkojusi Māra Valpētere. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.