Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nopietnā darbā kaldināti panākumi. Prēmē izcilākos Aizkraukles novada skolēnus

IZCILU SPORTISTU NOVADĀ NETRŪKST! Aizkraukles novada sporta skolas treneri Viktors Ņuhtiļins (no kreisās), Mārtiņš Holsts un sportistes Elīna Lazdoviča un Amanda Malatkovska. Gintas Grincēvičas foto

Aizkraukles pilsētas kultūras centra lielajā zālē pulcējās novada izcilākie jaunieši, viņu vecāki un izglītības iestāžu darbinieki uz ikgadējo izcilnieku godalgošanas pasākumu. Diplomus un naudas balvas pasniedza skolēniem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus izglītībā, mūzikā, mākslā un sportā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pusotrs simts izcilnieku

Otro gadu novadā notiek vienota izcilāko audzēkņu godināšana. Tā veicina izglītojamo izaugsmi, motivē skolēnus jauniem sasniegumiem un ir veids, kā pašvaldība var pateikties labākajiem. Šogad mainīja apbalvošanas nolikumu. Naudas balvas pasniedza jauniešiem, kuri uzrādījuši augstu sniegumu reģiona, valsts un plašākā mērogā, savukārt novada laureātus sveica izglītības iestādēs.

Līdz ar to godalgojamo audzēkņu skaits, salīdzinājumā ar pērno gadu, sarucis uz pusi. Šogad pasniedza 156 prēmijas — lielākoties individuālo sasniegumu uzrādītājiem, kā arī dažām komandām un mākslas kolektīviem. Sarucis arī prēmēšanai paredzētais finansējums, pērn tie bija aptuveni 19 000 eiro, šogad — 10 000. Tāpat kā pērn, komandu un grupu kolektīvi var izvēlēties — vai prēmiju izlietot kopīgi, vai naudas balvu sadalīt proporcionāli starp dalībniekiem. Tie, kas neieradās uz pasākumu, naudas balvu var saņemt, vēršoties Aizkraukles klientu apkalpošanas centra kasē, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Personīgās pateicības Aizkraukles novada sporta skolas vārdā augstvērtīgāko sasniegumu audzēkņu treneriem godināšanas pasākuma izskaņā pasniedza sporta skolas direktors Kaspars Židovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gandarījuma mirklis, kas jāsvin

Jauniešiem diplomus pasniedza Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Viņš savā uzrunā izcēla, ka šis ir gandarījuma brīdis, kad jaunieši var pamatoti lepoties ar paveikto: “Šī ir diena, kuru kaldinām deviņus mēnešus. Aizvadīts piepildīts mācību gads, ir pārvarētas dažādas grūtības. Bijuši interesanti un ne tik saistoši notikumi, mācību process ir rutīna, kuram jānorūdās un tas jāsaprot. Šajā procesā ir gandarījuma brīži un šis ir viens no tiem. Ar savu klātbūtni jūs apliecināt panākumus sev, saviem vecākiem un savai skolai, kā arī visiem pārējiem. Zālē ir koncentrējies sekmīgāko, centīgāko, veiksmīgāko un gudrāko novada skolēnu zieds. Gribas cerēt, ka daudzi no jums ir saglabājuši šo sasniegumu līmeni, kāds tas bija pērn, ir patiess prieks par tiem, kas to ir paaugstinājuši. Ir būtiski sasniegumus pieaudzēt, vairot un gatavoties pieaugušo dzīvei. Zināšanu līmenis ir saistīts ar dzīves kvalitātes līmeni, labklājību. Šis mirklis, kad attīstiet sevi, gūstot uzvaru olimpiādēs un citos pārbaudījumos, norūda jūs un gatavo nākotnei. Tas nav viegli, bet šis ir gandarījuma mirklis, kas ir jāsvin.”

Prēmijas saņēma jaunieši no gandrīz visām novada skolām. Aizvadītajā mācību gadā augsti panākumi ir izglītībā, dažādos mākslas konkursos, kā arī sportā. “Lielākās naudas summas pienācās sporta skolas audzēkņiem. Redzam, ka viņi šo profesionālo ievirzi attīsta nopietni, ir panākumi ne tikai valsts, bet arī Baltijas un citreiz pat Eiropas līmenī. Daudz panākumu skolēniem ir sportā un interešu izglītībā. Izglītības jomā ne tik ļoti. Klasiskās mācību priekšmetu olimpiādes ir trešais posms — valsts līmenis. Dažas skolas izvēlējās starptautiskās olimpiādes vai konkursus, ko rīko asociācijas, bet tādu nav daudz. Uz valsts olimpiādi var tikt tikai, ja uzaicina. Valda ļoti liela konkurence, kas mērojama tūkstošos,” skaidro Sarmīte Kļaviņa, Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja.

Skolas lepnums

Starp izcilākajiem skolēniem bija Daudzeses pamatskolas skolniece, 6. klases beidzēja Elizabete Saulīte. Meitenes vidējā atzīme, beidzot šo mācību gadu, ir 9,03 balles — augstākais skolas vērtējums. Elizabete ir piedalījusies dažādās novada olimpiādēs, latviešu valodas olimpiādē viņa ieguva 1. vietu, līdz ar to meitene ieguva ceļazīmi uz latviešu valodas un literatūras 50. valsts olimpiādi, kurā viņa ieguva atzinību. Diplomu pasniegšana notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurp meitene devās kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Leldi Āri. Elizabete piedalījās arī datorikas olimpiādē, novadā ieņemot 2. vietu, matemātikas olimpiādē saņēma atzinību. Pērn un šajā gadā Elizabete ir piedalījusies televīzijas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”. Daudzesietes lielākā aizraušanās ir grāmatu lasīšana. Braucot ekskursijās vai izbraucienos, viņas lielākā vēlme ir iegriezties grāmatnīcā, lai papildinātu savu kolekciju — iegūtā naudas prēmija tiks izlietota tieši šim mērķim. Elizabete ir iecienījusi kriminālromānus, dažas grāmatas pat tiek sūtītas no ārzemju vietnēm — meitene lasa arī angliski. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.