Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nometnē Polijā savijas daba un māksla

SKOLOTĀJAS AGITAS SIRSNIŅAS VADĪTĀ MAZZALVIEŠU GRUPA ar saņemtajiem sertifikātiem pēdējā nometnes dienā. Nika Linmeijera foto

Mazzalves pamatskolas un Neretas vidusskolas 13 skolēni un divi skolotāji mēroja ceļu uz Poliju. Tur, Jastšembe Guras pilsētā, notika nometne “Drive me eco”, kurā kopīgi runāja, domāja un darbojās jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Polijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas nodarbības bija saistītas ar ekoloģiju un materiālu otrreizēju izmantošanu. Darba gaitā cieši savijās daba un māksla.

Pirmajā dienā darbu sākām ar pastaigu gar jūru, meklējot dažādus materiālus radošajām darbnīcām. Vēlāk tie tika izmantoti mandalu zīmēšanai, spoguļu rāmju, lampu izgatavošanai. Interesanti bija pašu skolēnu iesniegtie nometnes iekšējās kārtības noteikumu priekšlikumi. Pēc to apspriešanas un pieņemšanas darbs varēja sākties.

Lekcijas, diskusijas mijās ar savstarpēju iepazīšanos, radošajām darbnīcām, interesantiem vakariem pilsētā. Viena diena bija veltīta Gdaņskas apskatei. Pēc centīgas, vairāku dienu gatavošanās — grupai aktuālas tēmas izvēles, rekvizītu gatavošanas, mēģinājumiem — jaunieši jūras krastā rādīja savus sagatavotās izrādes, nerunājot, bet izmantojot tikai sagatavotos materiālus, emocijas, žestus. Nejaušajiem skatītājiem vajadzēja atpazīt šo ekoloģijai veltīto tēmu, piemēram, “Depozītu sistēma”, “Ūdens piesārņošana”, “Dabas saudzēšanas nepieciešamība”. Tas bija interesanti gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septiņas spraigas, darbīgas dienas pagāja ātri. Noslēgumā bija nacionālais vakars, kurā iepazinām dalībvalstis, to dejas un ēdienus. Katrs dalībnieks saņēma godam nopelnīto sertifikātu par ieguldīto darbu un iegūtajām zināšanām.

Prieks par mūsu grupas skolēnu labajām angļu valodas zināšanām, kuras ļāva brīvi komunicēt ar citu valstu dalībniekiem.

Mājās visi atgriezāmies noguruši, bet ļoti pozitīvām emocijām bagāti un apmierināti par pieredzēto. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.