Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nometne Pļaviņās veicina saspēli

IZLASES VOLEJBOLISTI ar treneri Māri Vensbergu (vidū) Odzienā.

Otro treniņnometni Pļaviņu vidusskolas filiālē ar sporta halli Odzienā šovasar aizvadījuši Latvijas volejbola izlases U16 zēnu grupas spēlētāji. Viņi ir gandarīti par apstākļiem dzīvošanai un treniņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādas sporta organizācijas ik gadu vasarās rīko treniņu nometnes ārpus Rīgas, un tās notiek arī Aizkraukles novadā. Volejbolistiem tā sākotnēji bija iecerēta Aizkrauklē, bet saistībā ar to, ka dienesta viesnīcā izmitināti Ukrainas bēgļi un brīvu vietu vairs nebija, vajadzēja meklēt citu iespēju. Pļaviņu vidusskolas vadība to piedāvāja Odzienā, un izlases menedžeris Māris Orups atzīst, ka iespēja ir teicama.

To apstiprina arī grupas galvenais treneris Māris Vensbergs ar palīgiem, atzīstot, ka Odzienā nodrošināti labi apstākļi.

Šādu vietu, kur zāle un telpas dzīvošanai ir vienuviet, atrast Rīgā praktiski ir neiespējami. Te viss ir uz vietas, un ārā ir arī neliels stadions, kas mums pilnībā piemērots. Vasaras nometnes ārpus savas dzīvesvietas jauniešiem ir ļoti svarīgas, jo dod iespēju pamainīt vidi, ir mazāk faktoru, kas ietekmētu treniņu procesu, puiši mācās sadzīvot cits ar citu, kas veicina komandas saspēli. Te darbs un domas ir tikai par volejbolu. Lielākā daļa spēlētāju nometnē ir otrreiz, un katrā nākamajā ir iespēja uzaicināt jaunus, — stāsta treneris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrai nometnei ir savs mērķis, pie kā galvenokārt jāstrādā. Aizvadītajā lielākais akcents bija spēles uzbrukums un bloks. Dienā ir līdz četriem treniņiem. Paredzēts arī laiks atpūtai, un viņi labprāt izmanto iespēju doties peldēties uz tuvākajiem ezeriem un pirti “Mailēs”.

Treneris teic, ka šī izlases grupa ir jauna, puišiem vēl nav īpaši lielas spēles pieredzes, un tikai tagad sākas viņu pirmie soļi lielajā volejbolā. Tomēr izaugsme acīmredzama, ko veicina gan spēles, gan kopīgas nometnes. Māris Vensbergs atzīst, ka jauniešiem interese par volejbolu ir. Atlasē ierodas ap 50 puišu no visas Latvijas sporta skolām. Pēc izvērtēšanas šajā grupā uzaicināti 16 spēlētāji.

Latvijas izlases volejbolisti šovasar ieradīsies vēl uz trešo nometni Odzienā, un tāda paredzēta arī Rīgas volejbola skolas jaunajiem spēlētājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.