Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No vīrieša skatpunkta

Norvēģu rakstnieka Pēra Petersona romāns “Vīrieši manā situācijā” ir darbs no vīrieša skatupunkta. Arvids Jansens ir četrdesmitgadnieks, kuru nesen atstājusi sieva. Ar abu trim meitām viņa pārcēlusies dzīvot atsevišķi, paziņojot, ka mīlestība izplēnējusi. Arvidam sākas jauns dzīves posms, un nepārprotami viņš jūtas kā no laivas izmests. Pa šo gadu, kopš sieva viņu pametusi, Arvids ir klīdis no bāra uz bāru Oslo centrā, automašīnā braucis gar savām bērnības vietām, cauri Austrumnorvēģijas mežiem vai pāri Zviedrijas robežai uz Arvīku Vermlandē. Viņš meklē sevi un atbildi, kāpēc tā noticis. Tā tik viegli nedodas rokās, bet dod iespēju paraudzīties uz visu situāciju no malas. Brīžam viņam šķiet, ka ir uztaustīts pamats zem kājām, bet tad viņš saprot, ka ceļš ved no kalna lejā. Viss, ko Arvids dara, ir kā vēlme pašsaglabāties, un sastingums ir viena no iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romāns vieglā un precīzā valodā parāda vīrieti, kas pakāpies malā no dzīves, vairs nav noteicējs pār situāciju un meklē izdzīvošanas ceļu. Tajā šķietami maldās arī Arvida bijusī sieva Tūrida, bet visvairāk cieš bērni. Viņi jūt spiedienu no abām pusēm, nezina, kā īsti reaģēt, kuram nenodarīt pāri. Viņiem it kā laupīta iespēja priecāties un baudīt bērnību. Tāpēc līdz nepatikšanām nav tālu.

Pērs Petersons ir viens no Norvēģijas starptautiski atzītākajiem rakstniekiem, un viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā 50 valodās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.