Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No ceturtdienas Daugavā virs Pļaviņu HES sāks paaugstināt ūdens līmeni

foto no “Staburaga” arhīva.

25. augustā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remonti ūdenslīmeņa mainīgajā zonā. 28. augustā ūdenskrātuvē būs sasniegts normāls ikdienas ekspluatācijas ūdenslīmenis, kas būs augstāks par 69,45 m LAS – 2000,5. Ūdenskrātuves piepildīšanas temps būs atkarīgs no ūdens pieteces upē un pieprasījuma elektroenerģijas tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” HES tehniskais direktors Andris Zēģele: “Līdz augusta beigām ūdenslīmeņa pazeminājuma laikā esam atjaunojuši hidroelektrostacijas piecu balstu un atbalstsienu betona virsmas ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, kas svārstību dēļ ir visvairāk pakļautas klimatisko apstākļu nelabvēlīgajai ietekmei. Būvdarbos notika bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža un betonēšana. Arī pēc līmeņa atjaunošanas turpināsies remontdarbi būvei, kas noslēgsies novembrī. Ūdenslīmeņa ilgtermiņa pazeminājums Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzams arī nākamgad, kad notiks augšas bjefa balstu un atbalstsienu betona virsmu atjaunošanas 2. posma darbi. Veicamie darbi tiks saskaņoti ar kontrolējošajām institūcijām, kā arī informēsim pašvaldības un Pļaviņu HES ūdenskrātuves ietekmes zonā esošos uzņēmējus un iedzīvotājus.”

Paralēli Pļaviņu HES ūdenslīmeņa pazeminājumu izmantoja arī VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, kas veica tilta remontu pār Pērsi.

Jau ziņojām, ka no 14. jūlija līdz 28. augustam, lai veiktu aktuālos remontdarbus, Pļaviņu HES ūdenskrātuvē bija pazemināts un noturēts ūdens līmenis no atzīmes 68,5 m līdz 69,14 m LAS 2000,5, kas ir par 0,64 m zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni HES ikdienas ekspluatācijas laikā. Norādītajā līmeņa pazemināšanas termiņā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa pacelšanai līdz normālam ikdienas darba režīma līmenim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.