Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No aprīļa ārstniecības personu vidējā darba samaksa palielināsies par 120 eiro

Ilustratīvs foto

No 1. aprīļa ārstniecības personu vidējā darba samaksa palielināsies par 120 eiro pirms nodokļu nomaksas (bruto), aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībā (LVSADA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVSADA panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par vidējās darba samaksas paaugstināšanu veselības nozares darbiniekiem, un tā ir nostiprināta Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sadarbības formātā.

Pēc LVSADA paustā, sākotnējais VM piedāvājums bija pieaugums ārstiem par 3,7%, māsām, vecmātēm, ārstu palīgiem — par 6,2% un jaunākajam personālam (māsu palīgiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu autovadītājiem) — par 9,8%. LVSADA to noraidīja kā reālajai situācijai nederīgu.

Turpinot diskusiju, tika panākta kompromisa vienošanās, kas paredz, ka ārstniecības personu vidējā darba samaksa no 2023. gada 1. aprīļa tiek palielināta par 120 eiro. Līdz ar to vidējā darba samaksa ārstiem pieaugs par 6,1%, māsām, vecmātēm, ārstu palīgiem — par 10,1% un jaunākajam personālam — par 16,1%. Savukārt nozares darbiniekiem, kuri nav ārstniecības personas — atbalsta personālam —, vidējā darba samaksa tiks paaugstināta par 22,76 eiro. Turklāt vienošanās paredz, ka papildu līdzekļu piešķīruma nozarei gadījumā šī gada laikā tiks atjaunotas sarunas par vidējās darba samaksas palielināšanu ārstiem un atbalsta personālam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka NTSP Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) sēdē panākta vienošanās noteikt principu, ka pakalpojumu tarifos noteiktā mēneša vidējā darba samaksa veselības aprūpes nozares darbiniekiem tiek palielināta katru gadu, savukārt ārstniecības personu vidējā darba samaksa tiek palielināta ne mazāk kā par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.