Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neslēgs pasta nodaļas, bet paaugstinās tarifus

Attēls no pasts.lv/lv/

“Latvijas Pasts” saglabās maksimāli plašu pasta nodaļu tīklu – 155 pasta nodaļas. Vienlaikus, samazinoties pieprasījumam pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem un pieaugot izmaksām, “Latvijas Pasts” izstrādājis un iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) jaunu universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifu projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieci svarīgākie punkti:

  • “Latvijas Pasts” mainījis stratēģiju pasta nodaļu tīkla attīstībā, lai nodrošinātu pakalpojumu pieejamību reģionos.
  • Kopējais pasta nodaļu skaits tiks samazināts tikai par 12 nodaļām lielākajās pilsētās.
  • Plānots pārcelt vairākas pasta nodaļas uz telpām lielveikalos, pagarinot darba laiku.
  • Uzņēmums pārskata UPP tarifus dažādu faktoru dēļ, tostarp klientu paradumu maiņas un izmaksu pieauguma.
  • Pēc jauno tarifu apstiprināšanas, vienkāršas iekšzemes vēstules nosūtīšanas cena pieaugs no 1,65 eiro uz 2,25 eiro.

LAILA KĻAVIŅA, KOMUNIKĀCIJAS UN FILATĒLIJAS DAĻAS VADĪTĀJA

Apzinoties pasta pakalpojumu pieejamības lomu Latvijas reģionu attīstībā, kā arī rūpējoties par mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupām, “Latvijas Pasts” pārskatījis un mainījis stratēģiskos uzstādījumus pasta nodaļu tīkla tālākajā attīstībā. Uzņēmums turpinās nodrošināt maksimāli plaša pasta nodaļu tīkla darbību reģionos, un kopējais pasta nodaļu skaits tiks samazināts tikai par 12 pasta nodaļām, kas atrodas Cēsīs, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Rīgā un Valmierā, kur pasta nodaļu ir vairāk, nekā nosaka UPP prasības. Tas notiks pakāpeniski līdz šī gada beigām, plaši informējot iedzīvotājus par iespējām saņemt visus pasta un finanšu pakalpojumus, kā arī par tuvāko pasta nodaļu. Slēgto pasta nodaļu funkcijas pārņems citas konkrētajā pilsētā strādājošās pasta nodaļas, bet ērtākai sūtījumu saņemšanai un sūtīšanai “Latvijas Pasts” paplašina pakomātu tīklu.

Vairākās Latvijas pilsētās pasta nodaļas plānots pārcelt uz telpām lielveikalos, pagarinot pasta nodaļu darba laiku un veicinot pakalpojumu pieejamību vēl plašākam klientu lokam, tajā skaitā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Vienlaikus daudz faktoru — klientu paradumu maiņa, tradicionālo pasta sūtījumu apjoma samazinājums, transporta un loģistikas izmaksu kāpums, energoresursu cenu palielināšanās un darbinieku atalgojuma pieaugums — liek uzņēmumam pārskatīt UPP tarifus. Lai nodrošinātu UPP sniegšanas nepārtrauktību visā Latvijas teritorijā, “Latvijas Pasts” ir izstrādājis jaunu UPP tarifu projektu, kas tiek iesniegts izvērtēšanai SPRK. Plānots, ka pēc tarifu apstiprināšanas, piemēram, vienkārša iekšzemes vēstule līdz 20 g — nosūtīšanas cena no 1,65 eiro mainīsies uz 2,25 eiro. Ņemot vērā valsts kompensēšanas mehānismu preses izdevumu piegādei, vienas preses vienības piegādes izmaksas preses izdevējiem mainīsies vidēji no 0,15 eiro uz 0,18 eiro, kas gada griezumā iknedēļas izdevumam veido 1,50 eiro izmaksu pieaugumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.