Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretiešu labie darbi skolas dzimšanas dienā

Lai labi garšo! Piparkūkas no pašu gatavotās mīklas.
Gunitas Leites foto

Šogad Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolai aprit 85 gadi, kopš iesvētīta jaunā skolas ēka. Pandēmijas dēļ ierasto svinību vietā skolas kolektīvs kopīgu pasākumu vietā izvēlējies katrā klasē veidot savu sveicienu skolai, apkārtējiem vai pašiem sev. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. klases audzinātāja Aija Kalnāre stāsta, ka šobrīd skolā mācās 160 bērni, bet kopā ar skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem kolektīvā ir 210 jubilejas svinētāju. Pirms pandēmijas saistībā ar skolas jubileju skolēnu pašpārvalde bija ieplānojusi dažādus pasākumus, tajā skaitā absolventu salidojumu. Plāni bija jāmaina, un radās ideja “85 labi darbi skolai”. 

Gards pārsteigums. Neretā gatavotā dāvana nonākusi pie adresātiem.
Foto no biedrības “Mmunt”

No skolas dzimšanas dienas, kas ir 30. oktobrī, kad skola 1936. gadā iesvētīta, līdz 24. janvārim, tas ir, 85 dienās katra klase paveic savus labos darbus. Sadalot 12 klasēm, katrai jāpaveic septiņi darbi un par godu 12. izlaiduma klasei vēl viens. Viens no darbiem bija, gatavojoties Latvijas valsts dzimšanas dienai 18. novembrī, kad katra klase izveidoja savu videosveicienu. Visi video apkopoti skolas mājaslapā. Citi labie darbi bija Neretas parka sakopšana, skolas logu rotāšana Ziemassvētkiem, kas norit pašlaik, apsveikuma darināšana Neretas sociālās aprūpes centrā mītošajiem sirmgalvjiem. Jau par tradīciju kļuvusi akcija — ziemas krājumu sarūpēšana pansionāta iemītniekiem. Tajā katra klase savāc kasti, pilnu ar ievārījumiem, konserviem, sulām un citiem gardumiem. Plānos ir arī sniega skulptūru veidošana skolas apkārtnē. 

Liels un, svarīgi, patīkams labais darbs ir Aijas Kalnāres audzināmās 5. klases sadarbība ar biedrību “MMunT” — sveiciens Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļas bērniem un viņu vecākiem. Neretiete Gunita Leite šim sveicienam gatavo piparkūku mīklu, kuru kopā ar neretiešu veidotajām apsveikumu kartītēm svētku vēlējuma veidā saņems 30 ģimenes, kurās ir slimie bērniņi, un 10 bērni. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.