Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neļaut lielajam ritam apstāties! Aizkraukles kultūras centrā atklāta deju kolektīvu sezona

Baibas Skabas foto

Ar krāšņu koncertu izskanējusi Aizkraukles kultūras centra deju kolektīvu sezonas atklāšana. Koncertā uz skatuves kāpa mazi un lieli — bērnu deju kolektīva “Aizkrauklēni” visu grupu dejotāji, jauniešu deju kolektīvs “Zeļļi”, senioru deju kolektīvi “Jautrās vecmāmiņas”, “Radi”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Radi”, “Pēda” un deju kolektīvs “Pēda” (vadītāja Una Stakle), vecākās paaudzes deju kolektīvs “Aizkrauklis” (Inita Vilciņa) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Aizkrauklis” (Aigars Zemzariņš).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā vasarā dejotāji un arī citi amatiermākslas kolektīvu dalībnieki neaizmirstamas emocijas piedzīvoja Dziesmu un deju svētkos. Vai pēc šī grandiozā notikuma dzīve turpinās? Tāds jautājums izskan bieži. Vērojot šo koncertu, nav šaubu, ka dzīve turpinās un viss notiek. Pirmos deju soļus apgūst paši mazākie, dejo jaunieši, turpina dejot vidējā paaudze, bez kustības nevar arī seniori, un visus vieno dejotprieks.

Vai dzīve ir pēc svētkiem un kāda tā ir, pasākuma vadītāja Una Stakle jautāja arī saviem kolēģiem — deju kolektīvu vadītājiem. “Ir svētki vai nav svētku, bet deja vienmēr ir. Deja vienmēr ir neatņemama dzīves sastāvdaļa,” sacīja Inita Vilciņa, un līdzīgās domās bija arī pārējie. “Saviem bērniem mēs mācām tautas gudrību ar valodu, kultūru un tradīcijām. Tāpēc, ka mūsu kultūras centrā ir iespēja dejot bērniem, vecākiem, vecvecākiem un kopt savas tautas tradīcijas es ticu, ka ir dzīve pēc Dziesmu svētkiem, un ir ticība, ka, ja tik daudz dažādos kolektīvos var dejot visu paaudžu cilvēki, tad būs arī nākamie svētki. Būs Latvija, un mēs runāsim latviešu valodā! Paldies, ka jūs visi to darāt ar degsmi, iedvesmojat citus un neļaujat lielajam ritam apstāties!” noslēgumā teica Una Stakle.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.