Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neļausim izvēlēties mūsu vietā

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto:  narvikk no Getty Images Signature

Šīs nedēļas nogalē — 8. jūnijā — notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, lai gan var teikt, ka tās sākušās jau vakar, kad tika atvērti vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā un varēja arī nobalsot iepriekšējā balsošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Parlameta velēšanās Latvijā allaž bijusi zemākā vēlētāju aktivitāte, ja salīdzinām ar pašvaldību un Saeimas vēlēšanām. Pirms pieciem gadiem notikušajās vēlēšanās piedalījās vien trešā daļa balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju. Iespējams, tas tāpēc, ka daudziem tā īsti nav skaidrs, ko tad tie Latvijas deputāti tajā Eiropas Parlamentā dara un kāds mums no tā labums. Tāpat daudzi uzskata, ka deviņi deputāti, kas pārstāv Latviju Eiropas Parlamentā, neko nespēj ietekmēt Eiropas politikā. Taču tas ir ļoti būtiski, jo, darbojoties Eiroparlamentā, tiek pieņemti lēmumi, kas kopīgi un saistoši visai Eiropai, un līdz ar to var ietekmēt katru no mums mūsu ikdienas gaitās. Kaut vai tāds sīkums kā vienreizlietojamo trauku lietošana un tirdzniecība, plastmasas dzeramo salmiņu aizstāšana ar papīra, vai viens lādētājs visām elektroniskajām ierīcēm, kas atvieglos eiropiešu dzīvi un būs labāks videi. Netrūkst cilvēku, kuri uzskata, ka, iestājoties Eiropā, esam daudz zaudējuši, piemēram, savu nacionālo valūtu — latu, vai ieguvuši dažādus ierobežojumus, likvidēta cukura ražošanas nozare. Taču tajā pašā laikā mums ir brīvas iespējas ceļot, strādāt un mācīties jebkurā Eiropas valstī, kas ir liels ieguvums tieši jaunākajai paaudzei. Aptuveni 80% Latvijas likumdošanas ir balstīta Eiropas Savienības lēmumos. Un var jaut teikt, ka daļa no tiem nav mūsu interesēs un mūs kaut kādā veidā ierobežo, liek mainīt ierasto lietu kārtību vai paradumus, taču mēs esam izvēlējušies būt šajā savienībā un mums tajā jādzīvo, kas tomēr dod arī zināmas priekšrocības un drošību.

Būtiski saprast, ka neatkarīgi no tā, vai jūs aiziesiet uz vēlēšanām vai neaiziesiet, šie deviņi cilvēki tāpat tiks ievēlēti. Tāpēc, manuprāt, svarīgi tomēr iet un balsot, lai šo deviņu vidū būtu cilvēki, kas pārstāv mūsu intereses un aizstāv Latviju, nevis darbojas pretēji mūsu interesēm. Neaizejot nobalsot, mēs tādā veidā savu izvēli atdodam citiem, kas var pavērt ceļu iekļūšanai Eiropas Parlamentā tādiem kā Ždanoka un viņai līdzīgi domājošie. Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā, kad notikumi tepat līdzās nepatraukti liek domāt par mūsu drošību, tas ir ļoti būtiski. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.