Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neatbalsta pensionēšanās vecuma celšanu

Premjerministrs Krišjānis Kariņš, diskutējot par valsts ekonomisko situāciju un tās uzlabošanas iespējām pēc informatīvā ziņojuma par Latvijas Stabilitātes programmu 2023.—2026. gadam, sacīja, ka Latvijā neizbēgami būs jādomā par pensijas vecuma celšanu. Savukārt labklājības ministre Evika Siliņa Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, komentējot premjera pausto, norādīja, ka Latvijā aizvien turpinās jau iesāktā pensionēšanās vecuma celšana, kas 2025. gadā sasniegs 65 gadu vecumu. Kā vērtējat ierosinājumu par pensionēšanās vecuma celšanu?
ĒRIKA DĀLDERE,
Aizkraukles pensionāru biedrības “Askrāde” vadītāja
— Neatbalstu pensionēšanās vecuma celšanu. Ņemot vērā cilvēku veselību, grūtos apstākļus, kādos auguši un strādājuši, ir pelnījuši doties pensijā agrāk. Varbūt pēc desmit gadiem varēs paaugstināt pensionēšanās vecumu un doties pensijā vēlāk, bet ne šobrīd. Mūsdienās tiek uzsvērts veselīgs dzīvesveids, dažādas diētas, vairāk domāt un rūpēties par sevi, ko cilvēki patiešām arī dara. Agrāk nebija ne tādu iespēju, ne piedāvājumu, arī veselības aprūpe bija pavisam citādāka, cilvēki vairāk domāja par darbu, bija jāgādā par ģimeni, iztikšanu, jo ne visu vienkārši varēja nopirkt veikalā, kā tas ir šodien. Darbā cilvēki gados vairs nav tik veikli, tāpēc mainās arī darba devēju attieksme. Kurš darba devējs gan gribēs darbinieku, kas knapi var paku

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.