Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nākamās līderes turpina mācības. Veido ātri vārāmo griķu nūdeļu produktu

STARTS JAUNĀM ZINĀŠANĀM. “Future Heroes Latvia” projekta dalībnieces kopā ar mentori Mariku Ģederti (trešās no kreisās). Otrā no kriesās — Krista Romanova.

Jau ceturto gadu Latvijā notiek “Future Heroes” programma, kuras galvenais mērķis ir izglītot jaunietes — nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas. Šogad tajā piedalās Aizkraukles novada vidusskolas skolniece Krista Romanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas īstenotājs ir Valsts izglītības un satura centrs, “British Council” pārstāvniecība, sadarbībā ar SEB banku un citām organizācijām. Izvērtējot pieteikumus, tajā uzņemtas 50 jaunietes no visas Latvijas vecumā no 14 līdz 17 gadiem. Programma ilgst sešus mēnešus, un tās laikā notiek astoņas prasmju darbnīcas, lai mācītos, kā stiprināt savu pašapziņu, empātiju, izturību, attīstītu tādas dzīvei nepieciešamās prasmes kā komunikācija, sadarbība, vadība, uzņēmējdarbība, finanšu, digitālā un mediju pratība. Visas dalībnieces sadalītas desmit grupās, katrā pa piecām meitenēm, un katrai grupai ir savs mentors. Praktiski darbojoties un sevi pilnveidojot, katra grupa īstenos pašu izvēlētu sociālo vai biznesa projektu. Mācības notiek angļu valodā.

Krista stāsta, ka programma piedāvā dažādas nodarbības — lekcijas un meistarklases, kas var noderēt projekta gaitā. Nodarbības notiek gan klātienē, gan attālināti par tādām tēmām kā problēmu risināšana un līderības prasmju attīstīšana, mediju literatūra un digitālā ietekme uz cilvēku, kā arī finanšu literatūra un citas. Nodarbības ir sestdienās un parasti ilgst vairākas stundas. Tā kā programma notiek angļu valodā, tā dod iespēju dalībniecēm pilnveidot un izmantot savas angļu valodas zināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KRISTA ROMANOVA — programmas dalībniece. Foto no personīgā albuma

— Mūsu komandas un projekta nosaukums ir “Grolton”. Tajā apvienojušās meitenes no dažādām Latvijas pilsētām. Laura Sirmā un Laura Ignatjeva ir no Rēzeknes, Natālija Sabajeva un Ksenija Ņežinceva no Rīgas un es no Aizkraukles. Projekta laikā vēlamies izveidot ātri vārāmo nūdeļu produktu, kas gatavots no griķu miltiem. Garšvielu maisījumu esam izveidojuši sadarbībā ar uzņēmumu “Manas garšas”. Mūsu komandai ir fantastiska mentore — Marika Ģedarte, kura palīdz sasniegt mūsu mērķus, atbild uz neskaidrajiem jautājumiem un atbalsta mūs visa projekta laikā, — stāsta Krista.

Viņa teic, ka komanda rīkojusi dažādus pasākumus kopā ar tās sadarbības partneriem. Notikusi attālināta lekcija “Kas roltonam vēderā jeb viss par veselīgu uzturu”, kas veidota sadarbībā ar “Manas garšas” īpašnieci Baibu Grīnbergu. Kā arī bijusi komandas ekskursija, viesojoties “Graci musli” ražotnē, lai apskatītu, kā notiek ražošanas process, uzzinātu vairāk par pārtiku un tās mārketingu. Meitenes viesojušās arī uzņēmumā “Manas garšas”, kur eksperimentējot un jaucot dažādas garšvielas, izveidots garšas komplekts viņu gatavotajām nūdelēm. Janvāra sākumā bija arī meistarklase kopā ar restorāna “Hercogs” īpašnieku Andri Rūmīti un uztura speciālisti Annu Rozīti. Tajā viņas izmēģināja dažādas nūdeļu receptes, un kopīgi pārrunāti aktuālie jautājumi par sabalansētu uzturu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Programmas laikā ir iespēja iegūt daudz jaunu un noderīgu zināšanu, uzklausīt profesionāļu pieredzi, apgūt jaunas iemaņas, piemēram, kā atrast iespējamos sadarbības partnerus, veidot digitālo saturu, līderības, organizatoriskās un prezentēšanas prasmes, attīstīt spēju strādāt komandā, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Programma palīdz attīstīties ikvienam dalībniekam arī individuāli, — stāsta Krista, aicinot sekot līdzi viņu projekta attīstībai “Instagram” @grolton_latvia un projekta “Future Heroes Latvia” norisei tā sociālajos tīklos “Instagram” un “Facebook”.

Programma noslēgsies ar veiksmīgāko projektu apbalvošanu, balvas pasniedzot dažādās kategorijās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.