Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mūzikas skola par vienu instrumentu bagātāka

Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas skola savā īpašumā ieguvusi kokļu meistara Pētera Putniņa gatavotu koncertkokli. Instruments iegādāts par Valsts Kultūrkapitāla piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī ar Aizkraukles novada pašvaldības atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas direktore Daina Laganovska teic, ka koncertkokle izmaksāja 1600 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, kuru savukārt nosedza novada pašvaldība no sava budžeta. Piedaloties Valsts Kultūrkapitāla fonda rīkotajā projektu konkursā, skola savā pieteikumā norādījusi maksimālo summu — vēlējās naudu ne tikai koklei, bet arī ģitārai un cītarai. Tomēr atvēlētais finansējums bijis tieši tik liels, ka pieticis koncertkokles iegādei. Direktore saka — iespējams, vadoties no prioritātēm, tā kā šis ir Dziesmu svētku gads un skolas koklētāju ansamblis “Eola kokle” būs to dalībnieks, nauda piešķirta tieši tik. Iepriekšējā reize, kad skola iegādājusies kokli, bija pirms aptuveni sešiem gadiem. Savukārt vecākajai koklei ansamblī ir ap 30 gadu.

Tagad Aizkraukles Mūzikas skolai ir desmit dažādas kokles, no kurām divas ir audzēkņu — privātās, un trīs instrumentus nomā no Engures un Babītes skolas. Mūzikas instruments ir smags, sver no 9 līdz 12 kilogramiem — uz katru nodarbību to no mājas līdzi neatvest.

MEISTARA AUTOGRĀFS. Uz jaunās kokles parakstījies tās izgatavotājs Pēteris Putniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spēlēt kokli grib vairāk jauniešu, nekā mums ir instrumentu. Turklāt, jo ansamblis lielāks, jo komplicētākus skaņdarbus tas var atskaņot. Mūsdienās komponisti raksta sarežģītas apdares. Kokles pēc to skanējuma iedala hromatisko basu, alta, tenora un soprāna. Ja ierasti skaņdarbs paredzēts četrām balsīm, arvien biežāk jāsaskaras ar darbiem, kur katra no tām vēl ir sadalīta. Līdz ar to, ja ansamblis ir mazs, piemēram, ar pieciem dalībniekiem, skaņdarbu pilnvērtīgi nevar nospēlēt,” stāsta koklēšanas klases skolotāja Agnese Puriņa. Ja senāk soprāna kokle skaņdarbā bija vadošā, mūsdienīgās apdarēs katrai balsij mēdz būt sava īpašā loma kopējā darbā.

Mūzikas skolas koklētāju ansamblis “Eola kokle” drīzumā būs dzirdams Aizkraukles novada svētkos 27. maijā Daudzevas baznīcā un pēc tam Dziesmu svētku programmā 6. jūlijā Ķīpsalā koncertā “Laika upe”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.