Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mūsu laiks fotogrāfijās, dzejā un atmiņās

Oktobrī Pļaviņu bibliotēkā varēja skatīt pļaviņieša Jāņa Spārniņa fotogrāfiju izstādi “Mūsu laiks”. Pirmā izstāde jaunatklātajās bibliotēkas telpās un zīmīgs notikums pašam autoram, kuram mēneša sākumā aizvadīta 85 gadu jubileja. Par godu šiem notikumiem Pļaviņu bibliotēka aicināja Jāņa Spārniņa radošās darbības cienītājus uz tikšanos ar autoru.
Jānis Spārniņš nav tikai aizrautīgs fotogrāfs, bet arī dzejnieks, sportists, aktīvs dabas un notikumu vērotājs, kā arī noteikti savas dzimtās puses patriots. Viņu noteikti raksturo spēja redzēt un saskatīt to, kas mums apkārt, brīnīties un apjūsmot, meklēt un rast atbildes. Lielākos vai mazākos pasākumos viņš bieži ir klāt ar fotokameru, lai iemūžinātu to, ko dēvē par mūsu laiku.
Jāņa kungs stāsta, ka aizraušanās ar fotografēšanu sākās darba gaitās Vietalvas MTS (mašīnu un traktoru stacija), kur sācis strādāt, kad pēc skolas ieguvis traktorista tiesības.
— Kad gada beigās apbalvoja par labu darbu, man uzdāvināja grāmatu un fotoaparātu “Smena”. Ar to mājās kaut ko “knipsēju”, bet tā pamatīgāk fotografēšanā mani ievirzīja soļotāja Pētera Zeltiņa brālis, kurš ar to darbojās. Dienesta laikā fotografēšanu nomainīja svarcelšana, bet ar laiku atkal aizrāva. Pa šo laiku fotoaparāti man bijuši vairāki, un tagad attēlus uzņemu arī ar dronu. Ja līdzi ir fotoaparāts, mani interesē viss — daba, notikumi, apkārtējās norises, cilvēki, — stāsta pļaviņietis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.