Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Muižas ļaužu tērpu parāde Ērberģē

Aizvadītā gada beigās Ērberģes muižā notika tērpu mākslinieces Birutas Jaunarājas darbu parāde, kurā izrādīja 19 Birutas Jaunarājas darinātos tērpu komplektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tērpi tapuši biedrībai “Ērberģietes” sadarbojoties ar Birutu Jaunarāju, kad 2009. gadā, Hipotēku bankas izsludinātajā projektu konkursā biedrība ieguva finansējumu savai idejai — “Leģendu takas izveide Ērberģes muižā”. Žanna Miezīte, biedrības dalībniece, teic, ka galvenais mērķis bija ietērpt muižas gidus atbilstošos muižas laika tērpos un izveidot uz leģendām balstītu tūrisma maršrutu Ērberģes muižas un tās apkārtnē. Projektu izdevās veiksmīgi realizēt, pateicoties tērpu mākslinieces Birutas Jaunarājas lieliskajam darbam — viņas pašūtajiem tērpu komplektiem Zilajai dāmai, Baronlielskungam, spīzmanīšām (pavārēm) un muižas raganiņai.

Vēlāk sadarbība turpinājās un muižas svētkos, kas kļuva par ikgadēju tradīciju Ērberģē, “muižas ļaužu” pulks, un attiecīgi arī tērpu kolekcija paplašinājusies. Daži tērpi, kā Zilās dāmas un Baronlielskunga, nolietojās, līdz ar to nācās šūt jaunus.

Līdz 2022. gada sākumam Ērberģes muižas tērpu kolekcija papildināta līdz 19 komplektiem — grezniem, krāsainiem, īsti kundziskiem muižas dāmu un kungu tērpiem, gan kalpu ļaužu linu apģērbiem.

Biruta Jaunarāja apņēmusies savu amata prasmi iemācīt arī mazzalvietēm, rīkojot šuvēju kursus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.