Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mobings darba vietā – kā sevi pasargāt?

Mobings ir nopietns darba tiesību pārkāpums, jo ikvienam ir tiesības uz drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi. Ja netiek novērstas mobinga situācijas darba vidē, cieš ne tikai persona, pret kuru tiek vērsts mobings, bet arī darba devējs, jo pasliktinās mobingā cietušā darba efektivitāte un tam sāk attīstīties psiholoģiskas problēmas. Lai arī darba devēja pienākums ir pamanīt mobinga situācijas un novērst tās, kvalitatīva juridiskā palīdzība var palīdzēt aizstāvēt savas tiesības daudz efektīvāk un savlaicīgāk.

Kas ir mobings?

Mobings ir psiholoģiskās iespaidošanas veids ar daudzveidīgam izpausmes formām, kad viens vai vairāki darbabiedri vēršas pret kādu no saviem kolēģiem. Šīs psiholoģiskās ietekmēšanas izpausmes var būt:

  • Emocionāli uzbrukumi, apmelojot, noniecinot un apsaukājot;
  • Profesionālās darbības traucēšana, nepamatoti kritizējot, nesniedzot nepieciešamo informāciju vai citādi kavējot darba pienākumu izpildi;
  • Atstumšana darba vietā, ignorējot un izslēdzot no darba kolektīva kopīgām aktivitātēm;
  • Neizturamas vides radīšana, ka veicina  pastiprinātu stresu un mentālās veselības pasliktināšanos.

Kā rīkoties mobinga situācijās?

Lai risinātu mobinga situācijas darba kolēģu vidū, daudzi uzņēmumi ir izstrādājuši atbilstošas procedūras, lai pārtrauktu mobingu un sniegtu nepieciešamo atbalstu cietušajiem darbiniekiem. Taču mobings ir jāpierāda.

Juristu birojs, kas ir specializējies darba tiesībās, konsultācijas laikā var palīdz izprast situācijas tiesiskos aspektus un turpmākos soļus pierādījumu savākšanā, kā arī sūdzības iesniegšanā. Zvērināti advokāti var iesaistīties arī pārrunās ar darba devēju un pārstāvēt cietušā tiesības tiesā.

Kādēļ ir svarīga kvalitatīva juridiskā palīdzība?

Kvalitatīva un savlaicīga juridiskā konsultācija ir nepieciešama ne tikai, lai palīdzētu sagatavot nepieciešamo pierādījumu bāzi, bet arī novērstu situācijas pasliktināšanos un darba devēja vēršanos pret cietušo, to atlaižot vai pazeminot amatā. 

Zvērinātu advokātu birojs “Atlācis un Partneri” ar birojiem Rīgā un Valmierā ir specializējies dažādās tiesību jomās. Viena no tām ir darba tiesības. Biroja zinošie un pieredzējušie speciālisti sniegs konsultācijas, palīdzēs sagatavot nepieciešamos atzinumus un iesniegumus, kā arī pārstāvēs klienta tiesības gan ārpustiesas strīdu risināšanas kārtībā, gan tiesā. Vairāk par biroja pieredzi un specializāciju var uzzinātwww.eabirojs.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.